Inštitucionálne kryptomenové fondy – prvý prílev za 5 týždňov

Redakcia Bitcoin Skupiny

25.01.2022

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Po piatich týždňoch neustáleho odlivu sa inštitucionálne investície konečne vracajú späť do kryptomenových fondov, pričom BTC je uprednostňované a ETH upadá. Vo svojej týždennej správe Digital Asset Fund Flows zverejnenej 24. januára kryptomenová investičná spoločnosť CoinShares pozorovala prílevy niektorých inštitucionálnych produktov.

Je to prvýkrát za päť týždňov, čo došlo k čistému kladnému prílevu. Suma 14,4 milióna dolárov znovu vstúpila do priestoru, keď investori kúpili pokles.

Výskumníci uviedli, že tieto prílevy prišli počas obdobia výrazného poklesu cien. Dodali, že to naznačuje, že investori to vidia ako príležitosť na nákup pri súčasných cenových hladinách.

Kapitál naďalej prúdil z vlastného BTC fondu CoinShares, avšak 21Shares a ProShares zaznamenali menšie zisky. Väčšina prílevov sa týkala Bitcoinu, ktorý mal za týždeň 13,8 milióna dolárov. Ethereum bolo v tomto období s najväčšou stratou s odlivom 15,6 milióna dolárov. Produkty s viacerými aktívami tvorili zostatok, čo viedlo k čistému celkovému prílevu.

Prílev zameraný na BTC

Spoločnosť CoinShares poznamenala, že súčasný sedemtýždňový odlev ETH v súčasnosti predstavuje 245 miliónov dolárov. To poukazuje na to, že veľká časť nedávnej medvedej nálady medzi investormi sa zamerala skôr na Ethereum než na bitcoiny.

Analytik Willy Woo tiež naznačil prvé signály, že inštitucionálne fondy sa začínajú vracať:

Celkové aktíva spravované pre fondy zahrnuté v správe však boli v hodnote 51 miliárd USD. To je najnižšia úroveň od začiatku augusta 2021. AUM bola v posledných mesiacoch znížená v dôsledku klesajúcej hodnoty podkladových aktív. V najväčšom svetovom fonde, Grayscale, ktorý má podľa najnovšej aktualizácie z 25. januára 30,6 miliardy dolárov v AUM, nenastali žiadne zmeny. Fond sa však obchodoval s rekordným diskontom okolo 30 %.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Solana ako „krypto Visa“? Kapacitu transakcií zvládne

Mohol by ťa zaujímať aj tento článok – Meta údajne plánuje integrovať NFT do profilov na Facebooku a Instagrame

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.