Inštitúcie pokračujú v nákupoch BTC aj napriek poklesu

Redakcia Bitcoin Skupiny

24.01.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Cena BTC bola nedávno na horskej dráhe a následne vymazala takmer všetky zisky z roku 2021. Podľa údajov však inštitúcie pokračujú v nákupoch aj napriek volatilite a krátkodobému medvediemu sentimentu na trhu.

Údaje z Glassnode ukazujú, že počet adries s 1,000 a viac bitcoinmi (často nazývanými „veľryby“) tento týždeň naďalej rástol. Medzitým cena bitcoinu klesla a vo štvrtok dokonca až pod 30,000 dolárov. Počet takýchto adries klesol koncom decembra a od začiatku roku 2021 opäť stúpol.

Počet BTC adries s viac ako 1,000 BTC
Počet BTC adries s viac ako 1,000 BTC

Aj počet celkových transakcií s bitcoinmi v sieti zostáva vysoký, vyplýva z údajov juhokórejskej blockchainovej analytickej firmy CryptoQuant. Pomer bitcoinových prevodov zahŕňajúcich všetky burzy k všetkým bitcoinovým prevodom v celej sieti sa však nezvýšil. To naznačuje, že väčšina transakcií sa uskutočňovala prostredníctvom mimoburzových obchodov (OTC), čo je preferovaný prístup inštitucionálnych investorov.

Čítajte tiež - Analýza ETH – prečo cena dosiahla ATH a iné alty nie?

Ďalšie BTC nákupy inštitúcií

Príklad veľkého nákupu počas prepadu sa objavil začiatkom piatka, keď spoločnosť MicroStrategy oznámila, že počas posledného výpredaja na trhu kúpila o 314 bitcoinov viac za ďalších 10 miliónov dolárov.

Iba 7% sieťových transakcií sa používa na devízové ​​vklady a výbery,“ uviedol Ki Young Jun, výkonný riaditeľ spoločnosti CryptoQuant, a dodal, že „93% transakcií v bitcoinovej sieti sa používa na nemenové transakcie, ako sú mimoburzové obchody.

Toto „nakupovanie“ zo strany inštitúcií, ako je MicroStrategy, nie je nič nové. Správa z trhu vo štvrtom štvrťroku od spoločnosti OKEx Insights, výskumnej skupiny burzy krypto derivátov, spoločnosti OKEx, ukazuje, že inštitucionálni investori neprijali prístup „počkáme a uvidíme“.

Percento veľkých bitcoinových transakcií sa v druhej polovici roku 2020 výrazne zvýšilo a zostalo vysoké až do konca roka.
Percento veľkých bitcoinových transakcií sa v druhej polovici roku 2020 výrazne zvýšilo a zostalo vysoké až do konca roka.

Percentuálny podiel transakcií nad 1,000 bitcoinov v septembri stúpol na viac ako 45% a podľa správy OKEx Insights zostáva pomerne vysoký.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Nováčikovia BTC predávajú, hodleri naopak dokupujú

Podľa nedávneho redaktora spoločnosti OKEx Insights Adama Jamesa je nedávna volatilita cien spôsobená špekulačnými obchodníkmi a retailovými investormi s nadmerným využitím špekulatívnych obchodov.

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.