BTC hodleri držia aj naďalej - 95% obchodov tvoria noví investori

Redakcia Bitcoin Skupiny

16.03.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Dlhodobí hodleri naďalej hromadia BTC, zatiaľ čo krátkodobí špekulanti predávajú. Podľa prieskumu spoločnosti Glassnode, bolo až 95% transakcií bitcoinov presunutých medzi peňaženkami naposledy pred menej ako tromi mesiacmi.

Správa spoločnosti Glassnode z 15. marca objasnila, že iba 5% transakcií je starších ako 90 dní, čo naznačuje, že drvivá väčšina pohybujúcich sa bitcoinov sú „mladé mince“.

Ďalšie údaje zo spoločnosti Glassnode zistili, že adresy, ktoré hodlujú bitcoin najmenej tri roky, výrazne zvýšili svoje podiely za posledných 6 až 12 mesiacov. Medzitým krátkodobí držitelia vyberajú profity od začiatku roka 2020.

Celková ponuka aktívna od 6 do 12 mesiacov vs. ponuka aktívna nad 3 roky
Celková ponuka aktívna od 6 do 12 mesiacov vs. ponuka aktívna nad 3 roky. Zdroj: Glassnode

Glassnode definuje „Long Term Holders“ alebo LTH ako peňaženky, ktoré držia svoje bitcoiny viac ako 155 dní. Zatiaľ čo „Short Term Holders“ alebo STH sa označujú ako peňaženky, ktoré do 155 dní BTC prevádzajú.

Správa tvrdí, že LTH májú tendenciu mať lepšie vedomosti o bitcoinoch. Hromadia BTC na medvedích trhoch a niektoré sa BTC zbavujú počas býčích trhov. Naproti tomu je pravdepodobné, že STH budú buď noví účastníci trhu alebo krátkodobí špekulanti.

Pri súčasných cenách zistil Glassnode, že 10,85 milióna BTC, čo je 58% cirkulujúcich dodávok bitcoinu, je v súčasnosti v zisku, zatiaľ čo 5,3 milióna BTC je v súčasnosti v zisku a držbe STH.

Celková ponuka v profitoch držaná dlhodobými a krátkodobámi držiteľmi
Celková ponuka v profitoch držaná dlhodobými a krátkodobámi držiteľmi. Zdroj: Glassnode

Glassnode tiež poznamenal, že LTH skutočne holdujú viac mincí ako v predchádzajúcich trhových cykloch.

Poskytovateľ analytiky tiež zistil, že počet aktívnych nových subjektov nedávno stúpol na nové ATH. To naznačuje, že do trhu nedávno vstúpilo veľa nových retailových investorov.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
BTC stratégia počas rastu, ktorá eliminuje riziko!
Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.