Hodleri akumulujú BTC, cena však zostáva v poklese

Redakcia Bitcoin Skupiny

08.06.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Výpredaj kryptotrhov z 19. mája zaznamenal z celkovej trhovej kapitalizácie vymazanie hodnoty 1,2 bilióna dolárov. Dramatické poklesy trhu sú však nevyhnutnou súčasťou celého cyklu rozvíjajúceho sa trhu, pretože nahromadené prebytky sú odstránené a pripraví sa pôda pre nový rast. Podľa údajov spoločnosti Glassnode došlo v uplynulom mesiaci k historicky veľkému poklesu on-chain aktivity.

Toto preťaženie pomohlo vyriešiť rastúce náklady na poplatky v sieťach Ethereum (ETH) aj Bitcoin (BTC). Tie sa vrátili na úroveň z polovice roku 2020 na cca 3,50 až 4,50 USD. Obchodníci sa však obávajú, či sa trh neposunul z býčieho na medvedí.

Bitcoin vs. Ether priemerný poplatok za transakciu. Zdroj: Glassnode

Pokles aktivity vyústil do 65% poklesu celkového objemu prevodu v USD do bitcoinovej siete a 60% zníženia hodnoty prevedenej na Etherea. To predstavuje druhý najväčší pokles v sieťach za 80% poklesom Bitcoinu v 2017 a 95% poklesom pre Ethereum v roku 2018.

Dlhodobí držitelia BTC sa hromadia

Bližší pohľad ukazuje, že dlhodobí držitelia (LTH) začali Bitcoin znova hromadiť.

Zmena čistej pozície dlhodobých držiteľov. Zdroj: Glassnode

Ako je vidieť z vyššie uvedeného grafu, rast ponuky držanej dlhodobými držiteľmi BTC sa začal po období distribúcie, ktoré nastalo, keď sa cena zvýšila z 10 000 na 64 000 dolárov. Tento stúpajúci údaj naznačuje, že ponuka LTH je teraz v pevnom trende. Predstavuje dokonca obdobu trendu zaznamenaného počas konca roka 2017 a začiatku roka 2018. Tento fraktál popisuje bod, v ktorom LTH prestávajú míňať a začínajú znova hromadiť.

StormGain
PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Jak analyzovat kryptoměnové projekty a eliminovat riziko, že o peníze přijdete - 1.díl

Množstvo BTC, ktoré v súčasnosti držia LTH, je o 2,3 milióna viac ako na vrchole roku 2017. To naznačuje, že dlhodobý pohľad na týchto držiteľov tokenov spočíva v tom, že trh smeruje vyššie.

Bitcoin likvidná a vysoko likvidná ponuka. Zdroj: Glassnode

Ako je vidieť z vyššie uvedeného grafu, 160 700 BTC prešlo z nelikvidného stavu späť do obehu v priebehu mája. To predstavovalo iba 22% z celkovej ponuky, ktorá sa od marca 2020 presunula z likvidnej do nelikvidnej. To znamená, že 78% BTC získaných odvtedy zostáva nevyčerpaných, čo naznačuje celkovo pozitívny výhľad dlhodobých držiteľov. Údaje on-chain tak naznačujú pozitívny dlhodobý výhľad, ktorý by sa mal obnoviť, akonáhle korekcia ustúpi.

PrimeXBT

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.