Highcap analýza - Príprava na bullish pohyb, alebo pokračovanie korekcie?

Ľuboš Kovár

19.07.2020

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Altcoiny počas prvej polovice tohto mesiaca prevažne rástli. Niektoré urobili 400 % zhodnotenie. Iné len v radoch niekoľkých percent. Na trhu však dochádza sila a je na mieste očakávať korekčné pohyby. V dnešnom update sa teda pozrieme na možné scenáre vývoja na highcap altcoinoch.

LTC/USD – Nemá silu

LTC v porovnaní s ostatnými altcoinami prevažne konsoliduje na lokálnom dne. Na grafe môžeme sledovať dokončenie korekčnej štruktúry, čo by nám mohlo dať nádej, že do konca týždňa bude mierne rásť. Vlna C bola dokončená na 1.618 Fib. hladine a nasledoval okamžitý odraz + sviečka s dlhým knôtom. Presne toto sú signály, ktoré potrebujeme hľadať na trhu. Je zjavne, že medvedi nemajú dostatočnú silu poslať LTC nižšie. Aj preto očakávam menší bullish bounce. Avšak nejaké rapídne zhodnotenie sa nedá očakávať.

ETH/USD - Ďalší pokles?

ETH čo sa týka volatili je na tom trochu lepšie a dajú sa na tomto altcoine vychytať pohyby so ziskom. Väčší bullish cyklus však rovnako bez potrestania formou korekcie nemôže pokračovať. Kde ale až môže spadnúť? Na grafe môžeme sledovať niekoľko odrazov od bullish trend line. Avšak na altcoinoch málokedy prichádza odraz od týchto line. Skôr sa na základe nich da očakávať, kde na trhu prichádzajú bearish break out pohyby. A presne tie chceme ešte v skorej fáze vychytať a následne profitovať. To, že bearish trend ešte neskončil naznačuje aj EW analýza. Keďže 3. vlna nebola až tak veľmi dlhá, tak sa dá očakávať, že posledná 5. bude dokončená nižšie. Na výber máme niekoľko možností, kde odmerať vstup do obchodu. Osobne ako najpravdepodobnejšiu hladinu pre odraz beriem buď 0.618 retracement hladinu celého bullish cyklu, alebo 1.618 extension hladinu vlny A.

StormGain
PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Bitcoin (BTC) – vyčkáváme na průraz z medvědího praporku

XRP/USDT - Koniec trendu?

XRP sa po odraze opäť dostáva do bullish trendu a naberá na sile. Avšak bude sa jednať len o ABC štruktúru, alebo nový bullish leg zložený s 5. vĺn?

Podobne ako v prípade LTC sme na grafe mohli sledovať nádherný odraz od golden ratio hladiny. Od vtedy XRP rastie. Keďže posledné týždne bolo na grafe veľa ABC štruktúr, čiže cenový vývoj na základe ktorého sa nedá určiť nejaký trend, tak je na mieste očakávať, že príde break out z tejto sideways štruktúry, ktorý sa bude skladať z 5 vĺn. Práve z toho dôvodu očakávam rast minimálne na 21 centov.

Ak ťa analýza zaujala, každý deň môžeš sledovať naše predikcie vo free Telegram Skupine. Sleduj nášu Facebook Fanpage a daj odber na YouTube.

PrimeXBT

Ľuboš Kovár

Som autorom a zároveň riaditeľom Bitcoin Skupiny a niekoľkých ďalších popredných magazínov v Čechách a na Slovensku, ktoré sa venujú kryptomenám a investovaniu. Finančnému svetu sa aktívne full time venujem od roku 2016. Za tie roky sa mi podarilo vybudovať niekoľko úspešných firiem, projektov a založiť fond na obchodovanie US indexov.