Hash rate BTC blízko rekordu 200 EH/s

Redakcia Bitcoin Skupiny

27.12.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Bitcoin (BTC) sa chystá dosiahnuť nové historické maximum v jednej dôležitej oblasti. Hlavné ťažobné fondy si dokonca tento titul už pravdepodobne vybojovali. Údaje z monitorovacieho zdroja MiningPoolStats ukazujú, že od 20. decembra je hash rate bitcoinovej siete prakticky vôbec najvyšší.

Hash rate BTC úplne zotavený z čínskeho zákazu

Napriek poklesu ceny zo 69 000 dolárov sa hash rate prudko zvyšuje a časť výpočtového výkonu zo známych fondov je teraz na historickom maxime.

Hash rate sa vzťahuje na výpočtovú silu venovanú ťažbe. Hoci nie je možné ju presne merať, odhady sa zhodujú v tom, že Bitcoin je pre baníkov lákavejší – a teda bezpečnejší než kedykoľvek predtým.

Známa hašovacia rýchlosť fondu bola pred pár dňami 182,4 exahashov za sekundu (EH/s), pričom celková hašovacia rýchlosť bola 188,9 EH/s.

Podľa MiningPoolStats hodnoty boli vyššie iba raz –209,3 EH/s začiatkom mája, tesne pred ťažbou v Číne. Na druhej strane, známe pooly ešte nikdy neboli také zaneprázdené.

Hash rate ako taký sa nielen úplne zotavil z čínskeho zásahu, ale je teraz silnejší ako kedykoľvek v histórii BTC.

Hash rate BTC
Hash rate BTC. Zdroj: MiningPoolStats

Burza Binance je najväčšia a pravdepodobne aj najlepšia kryptomenová burza. Pokiaľ chceš obchodovať aktuálne alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti vytvoriť si účet cez náš link. Získaš tak doživotnú zľavu na akýkoľvek obchod, ktorý otvoríš na tejto burze.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Ethereum podľa tohto patternu spadne na 2 000 dolárov

Prečítaj si tiež - Valkyrie spustil burzový fond s expozíciou v BTC

Stále menšia ponuka bitcoinov na obchodovanie

Zdá sa, že existuje len malá chuť predávať BTC pri súčasných cenových hladinách. Baníci aj hodleri frekventovane znižujú rezervné zásoby.

Údaje analytickej spoločnosti Glassnode potvrdili trend a ukázali, že množstvo ponuky BTC prechádzajúcej z „likvidného“ do „nelikvidného“ stavu, je teraz 100 000 BTC za mesiac.

Fáza akumulácie sa začala vďaka otrasom spôsobených Čínou, ako ukazuje Glassnode. Ďalšie čísla poukazujú na pozitívny vplyv na cenovú akciu v dôsledku nelikvidných pohybov ponuky.

Mohlo by ťa zaujímať - FOMO bude riadiť prijatie kryptomien v roku 2022

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.