Grayscale v reporte hlási masívny úpadok XRP a XLM - Bitcoin naďalej zvyšuje dominanciu

Ľuboš Kovár

30.12.2020

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Grayscale ako najväčší investičný správca a zároveň fond má povinnosť verejne ukazovať svoje výsledky a výkon fondu. A tak aj aktívne robí na Twitteri. Z nových údajov, ktoré boli zverejnené len pred niekoľkými hodinami môžeme vyčítať, že fond najviac stratil svoje investície v XRP a XLM. Naopak hodnota BTC a ETH portfólia stále rastie. Prečo tomu tak je?

V prvom rade treba spomenúť, že Grayscale podobne ako väčšina obchodníkov spravuje kapitál na burze a teda obchoduje. V dôsledku toho sa im podarilo zlikvidovať/prerobiť na burze až 10 milión dolárov v kryptomene XRP. Fond vzhľadom na to, že sa jedna prevažne o investičný spôsob ako obchodník investuje do kryptomien a teda čo iného sa pri poklese XRP ako straty dalo očakávať.

Prečítaj si aj: Bitcoin dominancia dosiahne “vrchol” – Začína altcoin sezóna?

Dominancia BTC a ETH sa zvyšuje

V Grayscale je najviac peňazí zainvestovaných práve v BTC a ETH. To hlavne preto, lebo sa jedná o 2 najznámejšie kryptomeny a teda investori najviac investujú práve do ETH a BTC investičného produktu. V tomto prípade hodnota účtu za posledný týždeň zostáva na približne rovnakej hodnote. Najväčší nárast zaznamenalo ETH. V Bitcoine je celkovo zainvestovaných až 87 % zo všetkých prostrednou.

Za veľkým prepadov už aj tak malej dominancie XRP vo fonde je hlavne žaloba a chystaný súd na Ripple.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Bitcoin (BTC) – má trh velmi blízko od dalšího průlomu?
Binance

Ľuboš Kovár

Som autorom a zároveň riaditeľom Bitcoin Skupiny a niekoľkých ďalších popredných magazínov v Čechách a na Slovensku, ktoré sa venujú kryptomenám a investovaniu. Finančnému svetu sa aktívne full time venujem od roku 2016. Za tie roky sa mi podarilo vybudovať niekoľko úspešných firiem, projektov a založiť fond na obchodovanie US indexov.