Grayscale prudko rastie - vlastnia už vyše 500,000 BTC!

Redakcia Bitcoin Skupiny

17.11.2020

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Grayscale Bitcoin Trust má v súčasnosti viac ako 500,000 bitcoinov. Správca fondu kryptomien Grayscale Investments tak v súčasnosti vlastní viac ako 8,3 miliárd dolárov vo svojom Bitcoin Trust.

Podľa príspevku zo 16. novembra drží spoločnosť v bitcoinoch hodnotu 8,35 miliárd dolárov. To sa rovná 2,69% cirkulujúcej ponuky a trhovej kapitalizácie bitcoinu (BTC).

Ale s odhadom Chainalysis, že bolo stratených asi 3,7 milióna BTC, môžu v skutočnosti teraz vlastniť až 3,37% zostávajúcej cirkulujúcej ponuky bitcoinu.

Inštitucionálni investori, ktorí sú pripravení zaplatiť prémiu za nákup a držbu kryptomeny prostredníctvom zabezpečenia regulovaného fondu, predstavujú podiely v Grayscale Bitcoin Truste v súčasnosti v hodnote 15,62 dolárov za každý bitcoin, avšak pri zmene majiteľa ide o 18,86 dolárov. To sa rovná takmer 19% prémii. Grayscale si navyše účtuje aj ročný poplatok vo výške 2%.

Čítajte tiež - Digitálne euro – rozhodnutie padne už v januári!

Grayscale akumuluje agresívne

Grayscale Bitcoin Trust agresívne akumuloval bitcoiny počas roku 2020, pričom množstvo BTC držaných fondom sa za posledných šesť mesiacov zvýšilo takmer o 50%. Ide o prudký nárast v roku 2020 pre fond, ktorý bol uvedený do činnosti len pred siedmimi rokmi a naznačuje inštitucionálny záujem.

Minulý týždeň fond vykázal svoj najväčší týždenný prílev, pričom získal 15,907 BTC v hodnote 215 miliónov dolárov.

Ethereum Trust tiež zvýšila svoje nákupy v priebehu roku 2020 a v súčasnosti drží Ether v hodnote zhruba 1,775 miliárd dolárov, čo je 2,24% z celej kapitalizácie ETH.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Bitcoin fraktál rovnaký ako zlato v 70. rokoch!

Osem ďalších kryptofondov spoločnosti v súčasnosti spravuje aktíva v hodnote takmer 400 miliónov dolárov. Celková hodnota digitálnych aktív spravovaných spoločnosťou sa tak zvýšila na 9,9 milióna dolárov.

Grayscale
Grayscale, zdroj: grayscale.com
Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.