Google zavádza nové pravidlá pre krypto reklamy

Redakcia Bitcoin Skupiny

04.06.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Vo vyhlásení o pravidlách zverejnenom v stredu spoločnosť Google uviedla, že od 3. augusta môžu inzerenti ponúkajúci výmeny kryptomien a peňaženky zacielené na USA inzerovať tieto produkty a služby, ak vyhovujú istým požiadavkám a sú certifikovaní spoločnosťou Google.

Technický gigant potom vysvetlil, ako sa môžu inzerenti akreditovať. Najskôr sa musia zaregistrovať v sieti Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN) ako podnik poskytujúci peňažné služby a v najmenej jednom štáte ako sprostredkovateľ peňazí. Alternatívne môžu byť inzerenti federálny alebo štátny autorizovaný bankový subjekt.

Spoločnosť Google ďalej poznamenala, že inzerenti musia spĺňať všetky príslušné právne požiadavky vrátane štátnych, miestnych a federálnych zákonov. Musia tiež zaistiť, aby ich reklamy a vstupné stránky boli v súlade so všetkými pravidlami Google Ads.

Všetky predchádzajúce certifikácie zmenárni kryptomien budú zrušené 3. augusta 2021. Inzerenti musia po zverejnení formulára žiadosti 8. júla 2021 požiadať o novú certifikáciu u spoločnosti Google.

Google medzitým objasnil, že niektoré reklamy nie sú povolené - predpredaje ICO a ich verejné ponuky, pôžičky na kryptomeny, počiatočné ponuky DEX, likvidity pooly, kryptomeny celebrít. Ďalej sa jedná o nekryté peňaženky, neregulované Dapps, signály na obchodovanie s kryptomenami, investičné poradenstvo v oblasti kryptomien, agregátory alebo pridružené weby obsahujúce súvisiaci obsah.

Od všetkých inzerentov sa tiež očakáva, že budú dodržiavať miestne zákony v akejkoľvek oblasti, na ktorú sú ich reklamy zacielené. Tieto pravidlá budú platiť globálne pre všetky účty, ktoré inzerujú tieto finančné produkty.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Rekordná inflácia – investori sa presúvajú do kryptomien

Google už zakazoval krypto reklamy

V marci 2018 gigant oznámil, že na jeho vyhľadávači už nebude povolená krypto reklama, a to po oznámení Facebooku začiatkom tohto roka. V septembri 2018 však Google zmiernil svoj postoj k kryptoburzám, čo im umožnilo stať sa schválenými inzerentmi na webe pre americký a japonský trh. Kritici dlhodobo obviňujú spoločnosť Google z toho, že nedokázala správne riadiť reklamné podvody spojené s kryptomenami.

V apríli 2020 bola spoločnosť YouTube žalovaná za povolenie marketingu podvodov s kryptomenami. Medzitým bol Google pokarhaný za to, že zakazuje reklamy na kryptomeny a zároveň umožňuje podvodným projektom propagovať ich platformy bez obmedzenia. Očakáva sa, že nová politika pomôže znížiť krypto podvody.

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.