Goldman Sachs sa chystá ponúkať ethereové deriváty

Redakcia Bitcoin Skupiny

15.06.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Americká investičná banka Goldman Sachs plánuje v nadchádzajúcich mesiacoch ponúkať produkty s derivátmi éteru (ETH). To pripraví pôdu pre širšie prijatie druhej najväčšej kryptomeny. Navyše to znamená významný odklon od kritického postoja inštitúcie k digitálnym aktívam v minulosti.

Mathew McDermott, výkonný riaditeľ spoločnosti Goldman pre digitálne aktíva, v pondelok potvrdil, že investičná banka expanduje do opcií a futures na ETH. V rozhovore pre Bloomberg News McDermott uviedol, že inštitucionálny dopyt po kryptomenách bude naďalej rásť aj napriek nedávnemu poklesu trhu.

McDermott sa minulý týždeň zmienil o prieskume 850 inštitúcií, v ktorom takmer 10% respondentov uviedlo, že obchodujú s kryptami, a 20% má záujem vstúpiť na trh. Inštitucionálny prílev do produktov ETH len za tento rok dosiahol takmer 1 miliardu dolárov. Podľa CoinShares majú celkové aktíva hodnotu zhruba 11,1 miliárd dolárov.

Spoločnosť Goldman spustila začiatkom mája obchodovanie s derivátmi s obmedzeným počtom Bitcoinov (BTC). Teraz navyše spoločnosť zvyšuje svoju pozíciu na kryptotrhu po cenových výkyvoch tokenov.

„Inštitucionálny dopyt v tomto priestore naďalej významne rastie a schopnosť spolupracovať s partnermi v tomto priestore nám pomôže rozšíriť naše možnosti“ uviedol šéf digitálnych aktív pre Áziu a Tichomorie spoločnosti Goldman, Max Minton.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Kryptotrh prudko rastie - mnoho mien prekonáva ATH!
Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.