Gamestop akcie vzrástli o 26 % vďaka odhaleniu NFT divízie

Redakcia Bitcoin Skupiny

07.01.2022

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Cena akcií GameStop Corporation (GME) vyskočila o jednu štvrtinu po správe vo Wall Street Journal o jej pripravovanej divízii NFT. Americký gigant maloobchodných predajní hier v tichosti pracuje na trhu NFT od mája. V októbri to zrýchlil uvedením niekoľkých pracovných miest pre softvérových inžinierov a produktových marketérov skúsených v oblasti Webu 3.0 a NFT.

Podľa správy WSJ zo 6. januára spoločnosť GameStop najala viac ako 20 ľudí na prevádzku svojej divízie NFT. Platforma NFT umožní nákup, predaj a obchodovanie s hernými NFT spolu s nadväzovaním kľúčových partnerstiev v oblasti kryptomien.

Trh by sa mal spustiť koncom tohto roka a firma je údajne blízko k uzatvoreniu partnerstiev s dvoma kryptomenovými spoločnosťami. Tie budú zdieľať technológie a spoluinvestovať do vývoja blockchainových a NFT hier spolu s ďalšími projektmi NFT.

Gamestop stúpol o 26 %

Správu vrelo privítali obchodníci, ktorí podľa Tradingview zvýšili cenu GME o 26 % v čase písania tohto článku.

Nedostatok menovaných zdrojov WSJ alebo priame potvrdenie od GameStop však zdvihli obočie niektorým konšpiratívne zmýšľajúcim fanatikom GME. V príspevkoch na Reddite spochybňujú, či by článok WSJ mohol mať skutočne taký býčí účinok na obchodovanie GME po skončení pracovného času.

Mohlo by ťa zaujímať - Ktoré kryptomeny dobiehajú Ethereum vo vývoji?

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Cardano sa stáva tretím najväčším futures trhom
Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.