FOMO bude riadiť prijatie kryptomien v roku 2022

Redakcia Bitcoin Skupiny

22.12.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Flori Marquez, spoluzakladateľka depozitára kryptomien BlockFi, povedala, že stúpajúca cena a budúce regulácie vytvoria atmosféru FOMO pre prijatie kryptomien v roku 2022. V rozhovore pre Yahoo Finance v piatok sa Marquez podelila aj o svoje poznatky o raste v roku 2021.

Marquez naznačila, že kryptomeny sa stali „stráviteľnejšími“ pre priemerného spotrebiteľa, než to bolo v roku 2016. Vysvetlila, že ďalšími významnými hnacími silami rastu v roku 2022 bude bohatstvo skúsených odborníkov, ktorí prídu pracovať do kryptopriemyslu, a regulačná jasnosť.

Štatistiky, ktoré citovala, stanovili optimistický základ pre rast kryptomien v roku 2022. Podľa výskumu BlockFi jeden z 10 ľudí plánuje tento rok darovať kryptomeny a zároveň dodáva:

„Asi dve tretiny Američanov radšej hovoria o kryptomenách, v porovnaní s obdobím spred piatich rokov. Iba 1 % ľudí niekedy obchodovalo s kryptomenami a 50 % Američanov o kryptomenách pred piatimi rokmi nikdy nepočulo.”

Chceš nakúpiť a obchodovať kryptomeny? Burza Binance je aktuálne najlepšie hodnotenou burzou na svete s veľmi lacnými poplatkami za nákup. Vytvor si teraz účet cez náš >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Prečítaj si tiež - Spôsobí inflácia presun kapitálu do kryptomien?

HODL-ing sa udomácňuje – krypto nechce nikto predávať

Zaujímavejšie pre FOMO v roku 2022 je odhalenie, že pre väčšinu klientov Blockfi – keď dostanú odmenu BTC, nepredávajú ju za hotovosť.

Tieto objavy odrážajú širšie trendy adopcie v kryptopriestore, najmä medzi mladšími ľuďmi. Nedávny prieskum CNBC odhalil, že 83 % miléniových milionárov v súčasnosti vlastní kryptomeny. „Hodling“ sa udomácňuje medzi klientmi BlockFi, z ktorých 38 % plánuje držať a iba 6 % plánuje v nasledujúcom roku znížiť svoju expozíciu voči kryptomenám.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Inštitúcie javia záujem prevažne o Bitcoin - Ethereum stále čaká na svoju chvíľu

Pre Marqueza je však kľúčové načasovanie nových nariadení, ktoré prichádzajú do kryptomenového priestoru. Poznamenala, že kryptomeny a fintech boli obrovským lákadlom pre ľudí, ktorí sa chcú naučiť niečo nové a posunúť svoju kariéru.

Mohlo by ťa zaujímať - Ďalší retailový pokles BTC nás už nečaká

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.