Faucety: kryptomeny zadarmo! – Návod

Ľuboš Kovár

19.12.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Kryptomenové faucety sú dosť kontroverzný spôsob zárobku, avšak to neznamená, že ich nemôžeme používať. Skôr sa dajú považovať ako spôsob voľného využitia času honbou za ziskom.

Prečítaj si aj: Coinbase návod – Ako zadarmo, bez poplatkov kúpiť Bitcoin

Faucety – Krypomeny zadarmo!

Faucetov je na internete niekoľko stoviek, takže určite si je z čoho vyberať. Niekde sa za hodinu dá zarobiť len niekoľko stotiniek centu, čiže 1 satoshi. Inde táto suma môže byť napríklad aj 1 USD za hodinu. Nájdeme najčastejšie dva druhy faucetov. Jeden je formou online hry a ďalší len čisto klikačka na reklamy.

Online faucety formou hry najčastejšie fungujú na princípe plnenia úloh na danej platforme, kde sa, samozrejme, zobrazuje hromada reklám, ktoré sú otravne, ale pokiaľ chceme zarábať na faucetoch, iná možnosť nie je.

Potom tu máme čisto klikačky na reklamy. Napríklad z kliknutia dostaneme 10 satoshi. Pozrieme si niekoľko reklám a za to sa dá reálne na niekoľkých weboch zarobiť aj jeden dolár. Avšak reklamy sa obnovujú iba raz za 24 hodín. Samozrejme, všade je to rôzne. Určite by som ale nepočítal, že za hodinu klikania zarobíte viac ako 1 USD.

Pozrieť zoznam faucetov

Hodnotenie

Na faucetoch sa určite nedá zbohatnúť. Nejaké tie centy sa tam nazbierať určite dajú za klikanie reklám, avšak časovo je to veľmi náročné. Za tú dobu sa dá robiť toľko iných vecí, čo zarobia oveľa viac. Skôr by som faucety bral ako možnosť zabaviť sa v daždivom počasí a niečo si ešte aj privyrobiť. Nemusí byť zlý nápad si odmeny z reklám odkladať a očakávať rast BTC. Potom sa odmena môže reálne navýšiť. Avšak nikto nevie, kde bude cena o rok či dva.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Co je to Death Cross?
Binance

Ľuboš Kovár

Som autorom a zároveň riaditeľom Bitcoin Skupiny a niekoľkých ďalších popredných magazínov v Čechách a na Slovensku, ktoré sa venujú kryptomenám a investovaniu. Finančnému svetu sa aktívne full time venujem od roku 2016. Za tie roky sa mi podarilo vybudovať niekoľko úspešných firiem, projektov a založiť fond na obchodovanie US indexov.