Etoro - Návod na obchodovanie akcií, forexu a kryptomien

Ľuboš Kovár

10.10.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Etoro patrí k jedným z novších brokerov, ktorý je však známy po celom svete, hlavne v Česku a Slovensku. Väčšina začiatočníkov začína práve tu. Vložiť sem peniaze je veľmi jednoduché a ponúkajú niekoľko stoviek aktív, do ktorých môžeme investovať alebo ich obchodovať.

Etoro má v Čechách aj na Slovensku licenciu od centrálnych bánk a dokonca tu nájdeme rozhranie v českom jazyku. Etoro však nie je čisto len trading platforma. Skôr o sebe hovoria ako o sociálnej platforme traderov, kde môžeme napríklad kopírovať obchody.

Pozri si náš video návod

Registrácia - Etoro

Pre vytvorenie účtu vám stačí len mail a heslo. Nepotrebujete teda zatiaľ žiadne overenie občianskeho ani bydliska. Pokiaľ si teda založíte účet, treba potvrdiť registračný mail a následne sa môžete dostať do trading zóny.

  • Prepnutie medzi demo účtom a reálnym účtom
  • Sekcia portfólia - Nájdeme tu náš zoznam sledovaných aktív a v sekcii portfólio naše otvorené obchody.
  • Sociálna platforma - V tejto sekcii môžeme investovať do rôznych fondov alebo si nájsť tradera a kopírovať jeho signály. Môžeme tak prakticky získať pasívny príjem bez nutnosti trávenia času obchodovaním.
  • Sekcia nastavení s bonusom - Nájdeme tu hlavne affiliate systém a rôzne nastavenia účtu, ktoré zvyšujú náš komfort
  • V tejto sekcii si môžeme vybrať peniaze na náš bankový účet
  • Stav účtu - Úplne dole nájdeme aktuálny stav nášho účtu a koľko máme aktuálny nerealizovaný zisk z obchodov.

Rozhranie už máme predstavené, teraz si poďme niečo povedať o tradingu. Na začiatok môžeme obchodovať na demo účte, kde nie je nutné žiadne overenie. Nevlastníme síce reálne peniaze, ale môžeme otvárať reálne obchody a testovať tak obchodné systémy. Pokiaľ si teda chcete vyskúšať obchodovanie, tak Etoro je to, čo chceme hľadať.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Binance návod - Ako zadať Target a Stoploss zároveň na burze Binance

Pokiaľ chceme začať investovať, tak si najprv potrebujeme overiť náš účet. Stačí kliknúť vľavo hore na položku complete profile. Nachádza sa pod našim menom. Následne si overíme účet a cez bankový prevod alebo online peňaženku môžeme urobiť prvý vklad.

Prečítaj si aj: Nováčik v krypto svete – Ako začat s kryptomenami?

Prvý obchod

Následne v 3. sekcii nájdeme zoznám aktív, ktoré môžeme obchodovať

Vyberieme si dané aktívum a klikneme na trade. 

A následne zvolíme kapitál, long (nákup), alebo short (predaj) a leverage. Keď to všetko doladíme podľa našich predstav, tak otvoríme obchod.

Teraz sa vráťme späť do sekcie portfólio, kde by už náš obchod mal byť. Pokiaľ ho chceme zatvoriť, tak klikneme pri každom otvorenom obchode na ozubené koliesko a objaví sa nám príkaz close trade. Tým zatvárame obchod za aktuálnu cenu.

Binance

Ľuboš Kovár

Som autorom a zároveň riaditeľom Bitcoin Skupiny a niekoľkých ďalších popredných magazínov v Čechách a na Slovensku, ktoré sa venujú kryptomenám a investovaniu. Finančnému svetu sa aktívne full time venujem od roku 2016. Za tie roky sa mi podarilo vybudovať niekoľko úspešných firiem, projektov a založiť fond na obchodovanie US indexov.