Ethereum podľa tohto patternu spadne na 2 000 dolárov

Redakcia Bitcoin Skupiny

01.02.2022

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Cena Etherea klesla 24. januára 2022 na svoje šesťmesačné minimum 2 159 USD, aby sa o deň neskôr prudko odrazila až na 2 724 USD. To však vytvorilo takzvaný vzor grafu „medvedej vlajky“. Ten naznačuje, že cena by mohla klesnúť na 2 000 USD.

Medvedia vlajka sa objaví na grafe, keď sa cena konsoliduje vyššie po silnej hybnej sile smerom nadol, ale nakoniec sa po prekročení horného rozpätia posunie nižšie. Po prekonaní supportu vlajky má cena tendenciu klesnúť zhruba v takej sile, ako bol trend pred jej vytvorením.

ETH/USD denný graf
ETH/USD denný graf. Zdroj: TradingView

V prípade Etherea je výška predošlého trendu viac ako 850 dolárov. To zhruba posúva cieľovú cenu medvedej vlajky na 2 000 dolárov. Začiatkom tohto roka viedla ďalšia formácia medvedej vlajky k podobnému poklesu, ako je znázornené na grafe vyššie.

Zvýšenie sadzieb dopredu

Vyhliadka na to, že ETH v najbližších mesiacoch dosiahne 2 000 USD, sa ďalej zvyšuje v dôsledku poklesu a volatility Bitcoinu a jeho zraniteľnosti voči makroekonomickým trendom.

Najmä efektívnosť pozitívnej korelácie medzi tokenom ETH a BTC bola podľa údajov CryptoWatch za posledných 30 dní 0,92. Inými slovami, Ethereum sledovalo trendy cien BTC s presnosťou 92 % v januári 2022.

Korelácia BTC s altcoinami
Korelácia BTC s altcoinami. Zdroj: CryptoWatch

Jadrom spomínaného medvedieho výhľadu je politika Federálneho rezervného systému. Ide najmä o potenciálne rozhodnutie americkej centrálnej banky úplne stiahnuť svoj stimulačný program COVID-19 vo výške 120 miliárd dolárov mesačne do začiatku marca. Téma o zvýšení referenčných sadzieb z takmer nulových úrovní začala taktiež pôsobiť na trhy.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Solana ako „krypto Visa“? Kapacitu transakcií zvládne

Prečítaj si aj tento článok – Meta údajne plánuje integrovať NFT do profilov na Facebooku a Instagrame

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.