Ethereum – jaké klíčové úrovně se vyplatí sledovat?

Ing. Jaroslav Jarolím

05.03.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Retracement up na altcoinovém trhu stále platí a Ethereum tedy není žádnou výjimkou. Jaké úrovně se každopádně vyplatí sledovat a jak případně reakce kurzu interpretovat? A je Ethereum pouze v rámci retracementu v rámci komplexnější korekce, nebo je aktuální růst skutečnou snahou o dosažení nového all time high?

Aktuální situace na 4H TF ETH/USD

ETH/USD
ETH/USD, zdroj: tradingview.com

Ethereum v rámci toho dropu do těsné blízkosti 1 269 USD ztratilo na 37 %. Což teoreticky vzato můžeme považovat za dostatečné pročištění na trhu. Navíc se na trhu rýsovala bullish struktura klesající klín, ze které kurz prvním březnovým dnem prorazil. Samotný odraz v blízkosti S/R levelu 1 269 USD byl doprovázen solidním nákupním tlakem. Ačkoliv breakout z řečené struktury již nikoliv.

Což je bezesporu takový read flag, neboť pokud průraz není potvrzený ze strany objemů, existuje riziko, že se jedná o falešný průraz. Cena ETH každopádně v blízkosti S/R levelu 1 564 USD zareagovala negativně došlo k „menšímu“ throwbacku k S/R levelu 1 444 USD. Leč na uvedém supportu kurz zase zarotoval směrem nahoru, ale pořád převládal problém s nákupním tlakem.

Ethereum má s těmi objemy prostě posledních pár dní problémy, což není dobré znamení. Nicméně, dokud se drží pozitivní momentum, je směr vcelku zřejmý. V každém případě kurz relativně čerstvě negativně zareagoval u S/R levelu 1 670 USD a cena tak byla nucena k návratu k nejbližší úrovni. O tuto úroveň se zrovna bojuje, takže případný odraz up by samozřejmě znamenal obnovenou snahu o průraz odporu 1 670 USD.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Bitcoin (BTC) – v očekávání průrazu?

Avšak nejdůležitější hladina je až přibližně 1 771 USD, kde je důležitá fibonacciho hladina 61,8 %. Pokud by býci prorazil skrze zaznačené pásmo, bylo by mnohem reálnější, že aktuální expanze ja snaha o otestování all time high. Respektive, že se nejedná o pouhý retracement v rámci komplexnější korekce. Mimochodemm, v cenovém intervalu 1 444 - 1 269 USD je dle Volume profile velmi dobrá likvidita. I kdyby sem cena spadla znova, lze počítat s urputnou obranou.

Pozri si náš video update trhu.

Závěrem

Je ovšem potřeba upozornit, že chování trhu z posledních 24 hodin je jaksi nejisté. Podle jednotlivých svíček a prodejního tlaku, lze seznat, že medvědi jsou v trhu dost aktivní. Situace tedy není už natolik jistá jako tomu bylo ještě v první polovině února.

Binance

Ing. Jaroslav Jarolím

Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.