Ethereum hashrate na dvojročnom maxime - Za nárastom môže byť cenový rast a aj DeFi revolúcia!

Ľuboš Kovár

16.08.2020

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Údaje z Ethereum siete naznačujú, že hodnota hashrate rastie a približuje sa k historicky najvyšším hodnotám. Čo stojí za tak vysokým záujmom o mining?

Ethereum toto leto zažíva veľmi búrlivé obdobie. Takmer každý deň sa dozvedáme o novom fundamente, ktorý má významný vplyv na cenový rast. Či už sa jedná o možný update na verziu 2.0, alebo veľký hyip DeFi mincí.

Práve decentralizované financie sú to, čo v súčasnosti zaujíma najviac obchodníkov. Keďže až 90 % DeFi projektov vzniklo na ETH a aj naďalej úzko súvisia s ETH, tak môžu v budúcnosti úzko korelovať. Pokiaľ teda rastie DeFi, je dosť pravdepodobné, že časť z kapitálu sa prileje aj do najznámejšieho technologického altcoinu na globálnej scéne.

Prečítaj si aj: Bitcoin nebo zlato? A není to aktuálně vlastně jedno?

Nárast ceny a ETH a zvýšený záujem o mining

Za zvýšením hashrate siete bude s veľkou pravdepodobnosťou nárast ceny Etherea. V súčasnosti je oveľa výhodnejšie ho ťažiť ako napríklad pred 2 mesiacmi a to láka minerov zapnúť všetky svoje zariadenia, ktoré majú doma. Pripadne dokúpiť úplne nové mining rigy.

Ethereum network hash rate
Ethereum network hash rate, zdroj: etherscan.io

Podľa údajov z etherscan.io môžeme zistiť, že hashrate sa pohybuje na 2 ročných maximách a veľmi rýchlo sa od začiatku tohto mesiaca začína približovať k ATH. K exponenciálnemu nárastu začalo dochádza počas tohto týždňa.

Záujem o BTC môže zvyšovanie povedomie aj o ETH

Rast Bitcoinu a zvýšený záujem o kryptomeny rovnako môže napomôcť k ďalšiemu nárastu hashrate. Obvykle začínajúci traderi, alebo investori do kryptomein sa zaujímajú o BTC a až neskôr sa rozhodujú nakupovať iné altcoiny ako ETH.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Kombinovaná DEX likvidita je na novom ATH - UNI stále jedničkou
Binance

Ľuboš Kovár

Som autorom a zároveň riaditeľom Bitcoin Skupiny a niekoľkých ďalších popredných magazínov v Čechách a na Slovensku, ktoré sa venujú kryptomenám a investovaniu. Finančnému svetu sa aktívne full time venujem od roku 2016. Za tie roky sa mi podarilo vybudovať niekoľko úspešných firiem, projektov a založiť fond na obchodovanie US indexov.