Ethereum (ETH) – tvoříme obchodní pásmo?

Ing. Jaroslav Jarolím

18.03.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

V rámci dnešní analýzy se opětovně zaměříme na minci Ethereum (ETH), kde se nám tvoří moc pěkné obchodní pásmo, jež vypadá i docela nadějně. Nicméně, pokud si správně vzpomínám, v minulé analýze na Bitcoin jsem upozorňoval, že je již několik týdnů likvidita na trhu dost špatná. S čímž samozřejmě roste případné riziko. Leč včera měl Fed schůzi a třeba se v následujících dnech situace začne pomalu zlepšovat. Nebo taky ne.

Aktuální situace na 4H TF ETH/USD

ETH/BTC analýza
ETH/BTC analýza, zdroj: tradingview.com

Jak je řečeno v úvodu, na trhu s ETH se tvoří solidní obchodní pásmo, které by mohlo naznačovat nějakou lokální reakumulaci, po čemž je logické očekávat breakout. Současné obchodní pásmo je i dost podobné tomu, co se v trhu tvořilo první březnový týden. Struktury samozřejmě nejsou zcela identické, ale jsou si relativně podobné.

Pokud tedy budeme vycházet z řečené struktury, měli bychom očekávat střídmý růst k horní stěně obchodního pásma a pak průraz. Pak je pro Ethereum poslední překážka v podobě dosavadní ATH hladiny, která je na cca 2 022 USD. Reakce kurzu na řečené hladině je samozřejmě zásadní a pokud opravdu proběhne průraz, kurz by pak neměl selhat.

Na trzích je totiž značná nervozita a price action z posledních týdnů by mohl značit jakousi distribuci. Leč struktura trhu alespoň prozatím nemá strukturu nějakého známého distribučního schématu. Alespoň já tam nic takového nevidím, takže když se staneme svědky breakoutu na nové ATH s pokračujícím růstem, odhaduji, že je vše asi v pohodě.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Ethereum – jaké klíčové úrovně se vyplatí sledovat?

Závěrem

Znova upozorňuji, že na trzích panuje nejistota ohledně dalšího vývoje, což se na trhu s kryptoaktivy může právě projevovat v podobě špatného volume. Dokud je tedy likvidita na trhu špatná, člověk by si měl dvakrát rozmyslet, zda je ochotný nést současné břímě rizika. Co se však týče samotného ETH, tak zatím stačí sledovat reakce kurzu na hranicích obchodního pásma a dle toho se pak rozhodnout.

Binance

Ing. Jaroslav Jarolím

Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.