Ethereum (ETH)

Ľuboš Kovár

04.08.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Zatiaľ čo Bitcoin si kladie za cieľ konkurovať PayPalu a online bankovníctvu. Ethereum má za cieľ použiť blockchain ako náhradu za internetové tretie strany, ktoré ukladajú dáta, ponúkajú hypotéky a sledujú komplexné finančné nástroje. Ethereum je technológia, ktorá vám umožňuje poslať kryptomenu komukoľvek za malý poplatok. Poháňa tiež aplikácie, ktoré môže používať každý a ktoré nikto nemôže nejak zničiť.

Ethereum je otvorený pre každého.

Kúpiť Ethereum

Svetový počítač - Ethereum

Stručne povedané, Ethereum chce byť „svetovým počítačom“, ktorý by decentralizoval a demokratizoval existujúci model klient-server. S Ethereum sú servery a cloud servery nahradené tisíckami tzv. „Uzlov“, ktoré prevádzkujú počítače z celého sveta (čím sa vytvára „svetový počítač“).

Kúpiť Ethereum

Ukladanie vašim osobných údajov

Víziou je, že ETH by umožnil tú istú funkcionalitu ľuďom kdekoľvek na svete, čo im umožní súťažiť o ponuku služieb na vrchole tejto infraštruktúry. Napríklad rolovaním v typickom obchode s aplikáciami uvidíte rôzne aplikácie, ktoré predstavujú všetko od bankovníctva až po aplikácie na odosielanie správ. Tieto aplikácie sa spoliehajú na spoločnosť (alebo inú službu tretej strany) na ukladanie informácií o vašej kreditnej karte, histórii nákupu a iných osobných údajov.

StormGain

Ethreum ako nástroj na zmenu aplikácii

Váš výber aplikácií je samozrejme riadený aj tretími stranami. Pretože spoločnosti Apple a Google udržiavajú a spravujú (alebo v niektorých prípadoch cenzurujú) konkrétne aplikácie, ktoré môžete prevziať. Ethereum, ak všetko pôjde podľa plánu, by vrátilo kontrolu nad údajmi v týchto typoch služieb svojmu vlastníkovi a tvorivé práva k autorovi.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
XRP - (XRP)

Myšlienka je, že jedna entita už nebude mať kontrolu nad vašimi údajmi a že nikto nemôže náhle zakázať samotnú aplikáciu. Pričom dočasne vezme všetky vaše prenosné počítače do režimu offline. Zmeny môže vykonať len používateľ, nie iný subjekt.

Teoreticky kombinuje kontrolu, ktorú mali ľudia v minulosti s informáciami, na ktoré sme zvyknutí v digitálnom veku. Pri každom uložení úprav alebo pridaní alebo odstránení poznámok vykoná každý uzol v sieti zmenu.

PrimeXBT

Ľuboš Kovár

Som autorom a zároveň riaditeľom Bitcoin Skupiny a niekoľkých ďalších popredných magazínov v Čechách a na Slovensku, ktoré sa venujú kryptomenám a investovaniu. Finančnému svetu sa aktívne full time venujem od roku 2016. Za tie roky sa mi podarilo vybudovať niekoľko úspešných firiem, projektov a založiť fond na obchodovanie US indexov.