ETH v hodnote 33,5 miliárd „uväznené“ v kontrakte

Redakcia Bitcoin Skupiny

16.12.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Jediný najväčší kontrakt na Ethereum obsahujúci 8 641 954 ETH v hodnote 33,5 miliárd dolárov je nečinný, pretože ho nemožno minúť ani odoslať.

Používateľ Twitteru upozornil na tento beacon chainový kontrakt a tvrdí, že ide o najväčšiu zmluvu Etherea, v ktorej sú „uväznené“ ETH v hodnote miliárd dolárov.

Predmetná zmluva je zmluva o stakingu Ethereum 2.0 Beacon Chain spustená v novembri 2020 a nemožno ju minúť bez hard forku.

Beacon chain staking kontrakt
Beacon chain staking kontrakt. Zdroj: Etherscan

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Prečítaj si tiež - Square umožní používateľom darovať BTC cez Cash App

Prechod ETH na ETH2

O podmienkach hard forku sa ešte len musí rozhodnúť a ľudia, ktorí posielajú svoje ETH do zmluvy, si to dobre uvedomovali. O podmienkach by sa mohlo rozhodnúť, keď sa reťazec Beacon Chain zlúči s hlavnou sieťou Ethereum.

Beacon Chain je prvým kľúčovým krokom v prechode Etherea od konsenzu ťažby proof-of-work k proof-of-stake (PoS). Aby sa obchodník mohol stať validátorom v Eth2, musí vložiť minimálne 32 kusov ETH. ETH v hodnote 33,5 miliardy dolárov v najväčšom kontrakte Beacon Chain teda ukazuje vysoký dopyt a dôveru v Eth2.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Blockscan Chat – nová chatovacia služba od Etherscan

Začiatkom decembra vývojári Etherea vyzvali členov komunity, aby otestovali zlúčenie s Eth2, ktoré je založené na PoS. Testovacia fáza bola rozdelená do troch fáz, a to pre netechnických používateľov, vývojárov s obmedzenými skúsenosťami s blockchainom a vysoko technických a skúsených vývojárov blockchainu.

Zlúčením Beacon Chainu do siete ETH by sa dokončil prechod na PoS Eth2. Oficiálna stránka Ethereum.org pre Eth2 naznačuje, že fúzia by mohla byť dokončená do Q1 alebo Q2 roku 2022.

Mohlo by ťa zaujímať - Brazília uvažuje nad nulovou daňou zo zelenej ťažby BTC

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.