ETH smeruje na 2,000$ - prečo si to analytici myslia?

Redakcia Bitcoin Skupiny

05.02.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Druhá najväčšia kryptomena sa po prvý raz v histórii takmer prvýkrát dostala na úroveň 1,700 dolárov. Ethereu trvalo viac ako 1,100 dní na to, aby dokázal prekonať posledné ATH z pred 3 rokov.

Celkovo vzrástol trhový záujem po tom, čo inštitucionálni investori začali nalievať svoj kapitál na trh s bitcoinmi. Domnievali sa, že referenčná kryptomena bude slúžiť ako ich zaistenie proti inflácii spôsobenej politikami Federálneho rezervného systému a expanzívnymi stimulačnými programami vlády USA.

Retailoví investori sa tiež obrátili na bitcoin a zároveň zvyšovali svoje stávky na trhoch s alternatívnou kryptomenou. Ethereum profitovalo vďaka svojej pozitívnej korelácii s najvyššou kryptomenou. Zvýšeniu cien pomohol aj prechod spoločnosti Ethereum z energeticky náročného protokolu proof-of-work na výnosný proof-of-stake mechanizmus.

Z obchodníkov investori

Výsledkom je, že obchodníci už prejavujú známky toho, že sa z nich stali dlhodobí investori. Teraz očakávajú, že cena etherea by mohla v nadchádzajúcom období dosiahnuť 2,000 dolárov. V súčasnosti je v aktívnom obehu menej tokenov, čo spôsobuje likviditnú krízu proti rastúcemu dopytu.

„Ethereum sa čoraz viac zameriava na protokoly DeFi (Decentralized Finance). Medzitým investori presúvajú Ethereum offline mimo burzu, aby si ho udržali dlhodobo,“ uviedol Simon Peters, analytik online investičnej platformy eToro.

Momentálne sa očakáva, že inštitúcie zvýšia svoje pozície a následne stúpne cena éteru. 

Budúcnosť ETH

Medzitým rozhodnutie CME spustiť Ethereum Futures budúci pondelok tiež funguje ako vietor pre zvyšujúci sa trend.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Solana ako „krypto Visa“? Kapacitu transakcií zvládne

„Kótovanie termínovaných obchodov s éterom na regulovanej burze by malo slúžiť na zlepšenie štruktúry krypto trhu tým, že umožní investorom získať expozíciu voči druhej najdôležitejšej kryptomene ako diverzifikátor bitcoinu alebo jednoducho zaistiť existujúce expozície na ETH,“ uviedli analytici JPMorgan vo svojich správach.

Banka napriek tomu varovala pred bezprostrednou korekciou po spustení ETH futures, pričom obviňovala tendenciu fyzických držiteľov zaistiť svoje expozície.

ETH/USD
ETH/USD

Technickí analytici si myslia opak. Mnohí z nich poznamenali, že ETH / USD je na ceste k dosiahnutiu 2,000 dolárov na základe fraktálnych štruktúr prevzatých z trhu s bitcoinmi.

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.