ETH padlo viac ako BTC, no dlhodobé vyhliadky sú býčie

Redakcia Bitcoin Skupiny

25.09.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Cena tokenu ETH sa v piatok znížila, pretože Čína rozšírila svoje zásahy proti kryptomenám tým, že ich transakcie považuje za nezákonné.

„Finančné inštitúcie a nebankové platobné inštitúcie nemôžu ponúkať služby v súvislosti s činnosťami a operáciami, ktoré súvisia s virtuálnymi menami.“ Uvádza sa vo vyhlásení Čínskej ľudovej banky z piatku. Online krypto služby, ktoré ponúkajú aj zahraničné burzy, sú taktiež nezákonné finančné činnosti.

Pár ETH/USD v reakcii klesol až o 13,30 % na 2 735 dolárov. Na svojom medzimesačnom maxime obchodníci zaplatili až 3 346 dolárov za jeden token. BTC/USD tiež medzitým v piatok klesol o 9,38 %. Ide o masívny vnútrodenný pokles, ale nižší ako pokles Etherea v rovnakom období.

Zdá sa teda, že obchodníci sa rozhodli zahodiť digitálne aktíva, ktoré vykazovali lepšie dlhodobé zisky ako Bitcoin. Napríklad aj po poslednom poklese boli medziročné zisky ETH/USD vyššie ako 280 %. Naopak, medziročné zisky BTC/USD boli o niečo viac ako 40 %.

ETH/BTC klesá na niekoľkotýždňové minimá

Ethereum taktiež podávalo nízke výkony priamo voči Bitcoinu, pričom pár ETH/BTC klesol na 0,066 BTC prvýkrát za viac ako tri týždne. Na svojom ročnom maxime sa pár obchodoval za 0,079 BTC.

ETH/BTC 1D. Zdroj: TradingView

Napriek tomu grafy Etherea naznačujú, že ETH by v nasledujúcich pohyboch mohlo voči Bitcoinu zosilnieť. Je to spôsobené hlavne tvorbou bull flagu na trhu ETH/BTC. Bull flag zvyčajne stanovuje svoje ciele zisku na dĺžku rovnajúcu sa veľkosti predošlého rastu, ak sa cena zlomí nad hornú trendovú čiaru kanála.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Binance zakazujú ďalšie krajiny. Je burza v problémoch?

Vzostupné fundamenty pretrvávajú

Medzitým token Etherea taktiež očakáva celkový nárast, pretože rastie v rozvíjajúcom sa sektore decentralizovaného financií (DeFi). Celková uzamknutá hodnota (TVL) v odvetví decentralizovaných aplikácií (DApp) dosiahla v auguste 2021142 miliárd dolárov. Z toho 68 % bolo sústredených na sieť Ethereum.

To zaisťuje vyšší dopyt po ethereových tokenoch a inteligentných zmluvách, ktoré podporujú DApps. Na druhej strane jeho aktívna ponuka plošne klesá a držitelia naďalej zamykajú svoje podiely ETH.

TVL stakingu v ETH smart kontraktoch. Zdroj: CryptoQuant

Očakáva sa, že v obehu bude stále menej mincí, pretože sieť Ethereum pokračuje v spaľovaní po hard forku London z 5. augusta. Podľa WatchTheBurn sieť spálila 358 616 mincí v hodnote viac ako 1 miliardy dolárov.

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.