ETH futures - majú prevahu medvede alebo býci?

Redakcia Bitcoin Skupiny

15.09.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Podľa derivátových trhov sú obchodníci s ETH stále presvedčení, že existuje šanca na ďalší nárast, aj keď korekcia 23 % zo 7. septembra zasiahla cenu. Preťaženie siete Ethereum tiež vyvrcholilo 7. septembra, keď priemerný transakčný poplatok dosiahol 60 dolárov a odvtedy sa drží nad 17 dolármi. V dôsledku pretrvávajúcich problémov, s ktorými sa sieť stretáva, sa investori presťahovali do konkurencie. Napríklad DOT vzrástol za posledný týždeň o 29 % a ALGO sa zvýšilo o 67 %.

Nepochybne existuje snaha o interoperabilitu a riešenia škálovania druhej vrstvy. Ich cieľom je rýchlo uspokojiť explozívny dopyt po NFT a DeFi. To, či si sieť Ethereum udrží svoju absolútnu vedúcu pozíciu, sa v tejto chvíli zdá byť irelevantné. Čistá uzamknutá hodnota odvetvia v inteligentných zmluvách stúpla z 13,6 miliardy dolárov v decembri 2020 na súčasných 82 miliárd dolárov.

Krátky test 4 000 dolárov 3. septembra na chvíľu spôsobil, že trhy s derivátmi sa začali preháňať. Nepretržitý rast zvýšil cenu Etherea z 1 735 dolárov z 20. júla, čo je nárast o 130 %! Medzitým podpora 3 200 dolárov držala pevne a posilňovala dôveru býkov, aj keď altcoin za osem dní klesol o 16 %.

Údaje o futures ETH ukazujú, že býky sú stále „býčie“

Štvrťročné futures na Éter sú preferovanými nástrojmi veľrýb. Vzhľadom na dátum ich vyrovnania a cenový rozdiel od spotových trhov sa môžu pre maloobchodníkov zdať komplikované.

Tieto zmluvy sa zvyčajne obchodujú s miernou prémiou na spotových trhoch, čo naznačuje, že predajcovia požadujú viac peňazí na zadržanie vyrovnania. V dôsledku toho by sa futures mali na zdravých trhoch obchodovať s ročnou prémiou 5 % až 15 %.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Poplatky ETH poklesli z dôvodu zníženia objemu DEX a DeFi
Anualizovaná prémia 3-mesačných ETH futures. Zdroj: Laevitas

Ako je uvedené vyššie, futures kontrakty Etherea držia od 9. augusta slušnú 8 % prémiu. Okrem krátkeho nárastu nad 15 % 7. septembra zostali obchodníci s derivátmi opatrne optimistickí. Aby sme pochopili, či bol tento pohyb výlučný pre tieto nástroje, mali by sme analyzovať aj údaje o futures na trvalé zmluvy. Aj keď sa longs (kupujúci) a shorts (predajcovia) vždy zhodujú v akejkoľvek budúcej zmluve, ich pákový efekt sa líši. V dôsledku toho budú burzy účtovať sadzbu financovania ktorejkoľvek strane, ktorá používa viac pákového efektu na vyváženie svojho rizika.

8-hodinová miera financovania perpetuálnych ETH futures. Zdroj: Bybt

Pozitívna miera financovania ukazuje, že poplatky platili kupujúci, ale pohyb sa zdá byť reagujúci na nárast cien a zmizol, keď ETH spadlo 7. septembra. V súčasnosti neexistujú žiadne známky slabosti na trhoch s derivátmi ETH, čo by sa dalo interpretovať ako vzostupný ukazovateľ.

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.