Elon Musk stráca vplyv na cenu Dogecoinu

Redakcia Bitcoin Skupiny

26.01.2022

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Miliardár a generálny riaditeľ spoločnosti Tesla, Elon Musk, ponúkol deťom jedlo z McDonald’s naživo v televízii. Vyzval giganta rýchleho občerstvenia, nech pridá Dogecoin (DOGE) ako oficiálnu platobnú metódu.

Zjem Happy Meal v televízii, ak McDonald's prijme Dogecoin,uviedol generálny riaditeľ SpaceX v utorok ráno na Twitteri. V minútach po Muskovom tweete cena DOGE okamžite vyskočila o 7 % z 0,135 USD na 0,145 USD.

Nedávne oznámenie o jeho používaní na platby za tovar Tesly spôsobilo nárast DOGE o viac ako 25 %. Súčasný pokles s tým môže mať niečo spoločné, ale iba malý nárast naznačuje, že Muskova sila hýbať trhmi sa začína vytrácať.

Asi o desať hodín neskôr McDonald’s reagoval vyhlásením: „Iba ak Tesla bude akceptovať Grimacecoin“. Poukazuje na falošnú mincu zobrazujúcu rozmazaného fialového maskota McDonaldland z 80. rokov s názvom „Grimace“.

Miliardár skáče do rozbehnutého vlaku kryptomeme McDonald’s, ktoré si v poslednej dobe na Twitteri získali väčšiu popularitu. Gigant rýchleho občerstvenia sa stal vnútorne prepojený s kryptotrhmi v čase krízy, keďže influenceri a investori uverejňovali meme o práci v McDonald’s.

Musk uprednosňuje Dogecoin pre platby

Zatiaľ čo kryptomémy vyzerajú ľahkovážne, Musk často využíval svojich 71,5 milióna sledovateľov na Twitteri, aby spôsobil otrasy na kryptomenových trhoch. Začiatkom tohto mesiaca Musk oznámil, že Dogecoin by sa mohol oficiálne použiť ako platba za tovar na webovej stránke Tesly. To spôsobilo divoké výkyvy v jeho cene, a jeho oznámenie o pozastavení používania Bitcoinu ako platbu za produkty Tesly v polovici roku 2021 spôsobilo, že trhy sa prepadli.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Podle Grayscale má více než 33 % amerických investorů zájem o kryptoměny

Muskovo nevyspytateľné správanie na Twitteri bolo v minulosti predmetom intenzívnej kritiky. Generálny riaditeľ Binance, Changpeng Zhao (CZ), vyhlásil: „Tweety, ktoré poškodzujú financie iných ľudí, nie sú vtipné a zodpovedné.“

Tesla vlastní viac ako 42 000 bitcoinov s priemernou cenou 31 700 dolárov za mincu. Musk však nedávno pre časopis Time vyhlásil:

„Bitcoin v zásade nie je dobrou náhradou za transakčnú menu. Aj keď bol vytvorený ako hlúpy vtip, Dogecoin je vhodnejší na transakcie.“

Miliardár zašiel ešte ďalej a zdôraznil, že cena Bitcoinu za transakciu je vysoká, zatiaľ čo jeho objem transakcií je v porovnaní s DOGE nízky. V dôsledku toho Musk tvrdil, že Bitcoin by sa dal lepšie použiť ako aktívum na uchovávanie hodnoty a že DOGE je lepší pri výdavkoch a transakciách.

Mohlo by ťa zaujímať - Salvádor kupuje 410 BTC za zatiaľ najnižšiu cenu

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.