Elon Musk si myslí, že Neuralink je lepší ako metaverzum

Redakcia Bitcoin Skupiny

23.12.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla a SpaceX, Elon Musk, nepreukázal žiadnu podporu pre ekosystém metaverzum a Web 3.0. Odmietol výrazy, ktoré sa podľa neho používajú ako módne slová a marketingové taktiky.

Keď hovoríme o metaverze a virtuálnej realite (VR), Musk povedal, že nevidí budúcnosť, kde by človek musel opustiť fyzický svet, aby žil vo virtuálnom svete. Pri zdieľaní osobnej skúsenosti dodal, že náhlavné súpravy VR majú tendenciu vyvolať pohybovú nevoľnosť pri hraní videohier:

„Z dlhodobého hľadiska by vás sofistikovaný Neuralink mohol plne preniesť do virtuálnej reality. Myslím, že sme ďaleko od zmiznutia v metavesmíre.“

Elon Musk založil Neuralink, neurotechnologickú spoločnosť, ktorá sa primárne zameriava na nasadenie mozgových implantátov do ľudí na obnovu a zlepšenie fyzických schopností prostredníctvom počítačov.

„Momentálne nedokážem vidieť metaverzum ako presvedčivú budúcnosť a Web 3.0 znie viac ako marketing než realita. Nerozumiem tomu a možno aj budem, ale ešte tomu nerozumiem.“

Ak chceš nakúpiť Bitcoin, Ethereum či iné kryptomeny, jednoznačne odporúčame využiť služby burzy Binance. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky.

Prečítaj si tiež - ETH v hodnote 33,5 miliárd „uväznené“ v kontrakte

Musk tvrdí, že kryptomeny sú nezničiteľné

Musk tiež zdôraznil, že ľudia nebudú uprednostňovať pohyb s VR náhlavnými súpravami bez toho, aby ich niekedy chceli opustiť.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Meta údajne plánuje integrovať NFT do profilov na Facebooku a Instagrame

Musk k svojej úlohe najvplyvnejšieho podporovateľa Dogecoinu (DOGE) nedávno vyjadril podporu kryptomenám a označil ich za nezničiteľné a zamerané na zníženie moci centralizovanej vlády:

„Nie je možné zničiť kryptomeny, ale je možné, aby vlády spomalili ich rozvoj."

Tiež navrhol, aby vláda Spojených štátov „nerobila nič“, keď sa ho pýtali na jeho názory na kryptoregulácie.

Mohlo by ťa zaujímať - Square umožní používateľom darovať BTC cez Cash App

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.