ECB a digitálne euro - Vieme približný dátum spustenia!

Ľuboš Kovár

13.10.2020

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

ECB sa naďalej usiluje o vytvorenie digitálneho eura. Dostupné pre občanov by mohlo byť už počas roka 2021. A dokonca aj vieme kedy!

ECB aj naďalej pracuje na vývoji digitálneho eura. Aj napriek špekuláciám však nie je ciel hlavných regulátorov nahradiť hotovosť. Toto aktívum bude slúžiť len ako doplnok. Avšak bude ho môcť využívať úplne každý občan eurozóny, ktorý bude chcieť využívať moderny a rýchly spôsob platby.

Prečítaj si aj: Podpora BTC na Paypal-e? Inštitucionálny záujem rastie!

Kedy bude spustené digitálne euro?

Počas tohto mesiaca majú prebehnúť ďalšie rokovania a posledné dolaďovania tak, aby všetko bolo do nového roka pripravené. Oficiálne spustenie by malo byť počas leta v roku 2021. 

Ako súčasť priprav od dnešného dňa na oficiálnej stránke beží dotazník, ktorý môže ktokoľvek vyplniť a vyjadriť tak slobodný názor na vznik tejto alternatívy k hotovosti. Dokonca sama ECB si žiada, aby sa do vyplnenia dotazníka zapojilo čo najviac ľudí. Či už ide o podnikateľov, majiteľov firiem, živnostníkov a bežných občanov. Každý názor je vítaní.

Dotazník nájdete na tomto odkaze.

ECB chce konkurovať Číne!

ECB hovorí aj o zavedení podobného systému, aký poznáme z Číny. Čiže platby napríklad s hodinkami, mobilom, alebo aj nanočipom.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
BTC kapitalizácia je na ATH, no cena nie - prečo?
Binance

Ľuboš Kovár

Som autorom a zároveň riaditeľom Bitcoin Skupiny a niekoľkých ďalších popredných magazínov v Čechách a na Slovensku, ktoré sa venujú kryptomenám a investovaniu. Finančnému svetu sa aktívne full time venujem od roku 2016. Za tie roky sa mi podarilo vybudovať niekoľko úspešných firiem, projektov a založiť fond na obchodovanie US indexov.