Dve metriky, ktoré popierajú, že Bitcoin je na dne

Redakcia Bitcoin Skupiny

31.05.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Obchodníci sa snažia načasovať očakávaný zvrat trendu odvtedy, čo Bitcoin 12. mája zahájil zhruba 50% korekciu na 30 000 dolárov. Tento krok vyvrcholil likvidáciou long pozícií futures v hodnote 12 miliárd dolárov a dôvera je dodnes naštrbená.

Komunita začala všade hľadať príznaky zvrátenia trendu vrátane technických vzorov, údajov o inflácii CPI v Spojených štátoch atď. Niektorí analytici napríklad uviedli, že by stačilo vyššie maximum, po ktorom nasleduje pohyb nad 40 000 dolárov.

O dva dni neskôr Bitcoin prelomil 40 000 dolárov, hoci tento krok netrval dlhšie ako šesť hodín. Medzitým ostatní obchodníci usúdili, že pred okamžitým nárastom je potrebné opätovné testovanie dna na 30 000 dolárov.

Skew - indikátor strachu a chamtivosti

Call opcie umožňujú kupujúcemu získať BTC za pevnú cenu po skončení platnosti kontraktu. Put opcie na druhej strane poskytujú kupujúcim poistenie a chránia pred poklesom cien.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
BTC poplatky stúpli o 198%, ale ETH je výnosnejšie

Kedykoľvek sa tvorcovia trhu a profesionálni obchodníci priklonia k býčemu sentimentu, budú požadovať vyššiu prémiu za call opcie. Tento trend spôsobí negatívny 25% delta skew indikátor.

StormGain
30-dňové BTC opcie - 25% delta skew. Zdroj: laevitas.ch

25% delta skew oscilujúce medzi zápornými 10% a kladnými 10% sa zvyčajne považuje za neutrálne. Táto vyrovnaná situácia trvala do 16. mája, pretože Bitcoin stratil kritickú podporu vo výške 47 000 dolárov, ktorá trvala 76 dní.

Keď sa trhy zhoršovali, vyletel aj ukazovateľ 25% delta skew. Preto, kým metrika nezíska neutrálnejší vzorec blížiaci sa k úrovni 5%, zdá sa byť predčasné nazývať súčasnú situáciu trhové dno.

Bitcoin a jeho aktivita

Obchodníci tiež sledujú počet BTC, ktoré boli v poslednej dobe aktívne. Tento indikátor sám o sebe nemožno považovať za vzostupný alebo zostupný, pretože neposkytuje informácie o tom, ako staré sú príslušné adresy.

Aktívna ponuka, ktorá sa uskutočnila najmenej raz za posledných 30 dní. Zdroj: CoinMetrics

500% cenová rally od 1. októbra 2020 a vrchol 64 900 dolárov 14. apríla 2021 spôsobili zásadný nárast ponuky presunutej v mesiacoch pred touto rally. Keď táto metrika predstavuje prudký pokles, znamená to, že investori už nemajú záujem obchodovať na súčasnej cenovej hladine.

V súčasnosti je za posledných 30 dní aktívnych 2,2 milióna BTC, čo je výrazne vyššia úroveň ako pred októbrom 2020.

Za súčasnej situácie pravdepodobne Bitcoin nedosiahne dno, prinajmenšom dovtedy, kým trh nebude mať relevantnú aktivitu okolo úrovne pod 40 000 dolárov.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
BTC rigy bojujú o zisky, zatiaľ čo hashrate dosiahol ATH
PrimeXBT

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.