Dva z najväčších ETH mining poolov končia činnosť

Redakcia Bitcoin Skupiny

29.09.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

BeePool, štvrtý najväčší ťažobný fond ETH, končí v dôsledku čínskeho zásahu proti kryptomenám. S okamžitou platnosťou bude registrácia nových používateľov a pridávanie podúčtov pre existujúcich používateľov ukončené. Očakáva sa, že všetky prístupové servery k ťažbe prestanú fungovať do 15. októbra.

Oznámenie prichádza len deň po tom, čo sa prevalili správy, že SparkPool, druhý najväčší ťažobný fond Etherea, z podobných dôvodov pozastaví prevádzku do konca mesiaca. BeePool a SparkPool predstavujú viac ako jednu štvrtinu hashrate ETH.

ETH mining pooly končia

Po prestávke v boji proti kryptomenám sa koncom minulého týždňa ukázalo, že Čínska ľudová banka zavádza súbor nových opatrení. Podporuje silnejšiu medzirezortnú koordináciu na potlačenie činnosti v oblasti kryptomien. Cieľom opatrení je prerušiť platobné kanály, zbaviť sa príslušných webových stránok a mobilných aplikácií v súlade so zákonom.

BeePool funguje štyri roky a ťažobný fond v súčasnosti predstavuje 6,7 % z podielu na ťažbe ETH s viac ako 3 000 blokmi vyťaženými za posledný týždeň. Najväčší svetový mining pool je Ethermine. V čase písania článku tvorí ťažobná sila SparkPoolu 22 % globálneho hashratu Etherea. Ide len o 2 % menej v porovnaní s podielom Ethermine.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Ethereum zvyšuje dominanciu na trhu a blíži sa na ATH!!!
Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.