Dva faktory, ktoré potvrdzujú, že cena BTC bude v lete klesať

Redakcia Bitcoin Skupiny

21.06.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

BTC klesol 20. júna na lokálne minimá vo výške 33 750 dolárov. Je to výsledok opodstatnených obáv zo slabých úrovní podpory. Potvrdili to údaje z objednávok od spoločnosti Binance, keď predajcovia odstránili hlavný múr nákupu nad 36 500 dolárov. Úroveň ďalšej významnej podpory tak zostala na 31 000 dolároch.

Na burzách pribúdali likvidácie. Pozície v hodnote takmer 150 miliónov dolárov boli stratené len za jednu hodinu po rýchlom poklese okolo 800 dolárov.

Investori v Grayscale dostávajú príležitosť na predaj

Ďalšia teória o cenovom smerovaní zahŕňa blížiacu sa fázu „odomykania“ v inštitucionálnom gigante Grayscale. V nadchádzajúcich týždňoch bude po šesťmesačnom období blokovania uvoľnená veľká časť investičných prostriedkov, s potenciálnym rastom predajného tlaku, pretože investori sa snažia vyrovnať niektoré svoje straty predajom Bitcoinu na spotovom trhu.

Od polovice apríla 2021 do dnešného dňa došlo k odblokovaniu 139,5 tis. BTC (GBTC). Očakáva sa, že cena opäť poklesne v polovici júla, pretože zostáva uvoľniť ďalších 140 000 GBTC. Potom by naopak malo dôjsť k zníženiu potenciálnej aktivity na strane predaja práve po lete. Aspoň minimálne z hľadiska uvoľňovania GBTC.

Grayscale - odomkýnanie Bitcoin Trust podľa dátumu. Zdroj: Bybt

Čína obmedzuje ťažbu BTC

Pohľad na fundamenty siete medzitým vyvolal ďalšie obavy. Bitcoinová network hashrate, ktorá je mierou jeho výpočtového výkonu, klesla od svojej maximálnej úrovne v polovici mája o 46%. BTC hashrate sa naposledy plazila pod 90 EH/s 3. novembra 2020. Vyššia hash rate znamená väčšiu konkurenciu medzi minermi o validáciu nových blokov. Bitcoinová hashrate je v súčasnosti iba 91,2 EH/s.

StormGain
PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Coinbase urýchľuje transakcie - z burzy do vrecka za chvíľku

Bol zaznamenaný aj pokles ziskovosti v ťažbe z maxima 0,449 USD na deň na terahash za sekundu na súčasnú úroveň 0,226 USD za rovnaké obdobie.

PrimeXBT

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.