Dosiahol Bitcoin absolútne dno korekcie?

Redakcia Bitcoin Skupiny

07.02.2022

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Bitcoin sa pred pár dňami odrazil na hladine 36 300 $ a vytvoril prudký rastúci trend. Už táto hladina predstavovala rastúce krátkodobé minimum. Prerazenie predošlého maxima sme však zaznamenali prvýkrát od ATH až teraz.

Len čo cena BTC prekonala predošlé maximum 39 200 $, okamžite prekonala aj rezistenciu vlajky, ktorá je aktuálna od ATH. Mnoho altcoinov však túto rezistenciu vlajky ešte neprekonalo, resp. prekonali ich neskôr. To je však úplne v poriadku, pretože Bitcoin vždy pri reverzii primárneho trendu robí kroky ako prvý.

Bitcoin smeruje k predošlému maximu
Bitcoin smeruje k predošlému maximu. Zdroj: TradingView

Podľa správania sa dominancie môžeme usúdiť, že tiež indikuje posledné minimum ako dno korekcie, pretože dominancia vždy pri supporte okolo 40 % signalizovala blížiaci sa odraz ceny nahor. Čo to však znamená pre altcoiny?

Už vieme z historických grafov, že Bitcoin dokáže často vyvolať u altcoinov väčšiu volatilitu. To znamená, že keď rastie, časom altcoiny rastú ešte viac a keď padá, altcoiny časom padajú ešte viac. Táto reakcia však prebieha s časovým oneskorením.

V blízkej budúcnosti je teda možné, že dominancia BTC nebude tak prudko stúpať a altcoiny preberú iniciatívu. To však platí iba vtedy, ak Bitcoin nespadne znovu do ďalšej korekcie. Ak zostane nerozhodný alebo býčí, tak práve to je priestor pre altcoiny. Údaje teda poukazujú na fakt, že trh vytvoril dlhodobé lokálne dno.

Mohlo by ťa zaujímať – Štátny dlh v USA prekonal 30 biliónov dolárov

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Krypto fondy zaznamenávajú týždenný príliv 154 miliónov dolárov
Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.