Do roku 2026 bude 25 % ľudí používať metaverzum – prieskum

Redakcia Bitcoin Skupiny

08.02.2022

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Podľa nového výskumu bude do roku 2026 25 % ľudí používať aspoň jednu hodinu denne metaverzum na pracovné, nákupné, vzdelávacie, spoločenské a zábavné účely. Správa zo 7. februára od technologickej výskumnej a konzultačnej spoločnosti Gartner zistila nové skutočnosti. Značky už budujú infraštruktúru, ktorá umožní svojim používateľom digitálne replikovať svoje životy.

Podľa viceprezidenta spoločnosti Gartner, Martyho Resnicka, budú značky musieť spolupracovať, aby zjednotili metaverzum, keďže ich používatelia naďalej požadujú virtuálne, interaktívne, trojrozmerné zážitky. Verí, že 30 % organizácií na svete bude mať do roku 2026 produkty a služby v metaverze.

Stalo sa tak po tom, čo výskumná spoločnosť Strategy Analytics zistila, že podľa predpovedí globálny metaverzový trh dosiahne do roku 2026 takmer 42 miliárd dolárov. Novembrová správa od spoločnosti Grayscale však zistila, že celkové ocenenie môže v nasledujúcich rokoch dosiahnuť až bilión dolárov. Miera aktívnych používateľov metaverzu sa od začiatku roka 2020 do júna 2021 10-násobne zvýšila.

Metaverzum je stále na začiatku

Výskum zdôrazňuje, že metaverzum zmení spôsob, akým používatelia interagujú s virtuálnymi prostrediami. Predpovedá, že sa stane cieľom pre spoločenské príležitosti, pracovné stretnutia, herné udalosti, hudbu. koncerty a iné.

Renick poukázal aj na to, že prijatie metaverzových technológií sa pomaly rodí, no je roztrieštené. Vyzval organizácie a investorov, aby postupovali opatrne.

Mohlo by ťa zaujímať – Dosiahol Bitcoin absolútne dno korekcie?

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Microstrategy plánuje nákup BTC za 500 miliónov dolárov
Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.