Dlhodobí držitelia BTC sa začínajú zbavovať mincí

Redakcia Bitcoin Skupiny

15.11.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Mohol by to byť začiatok konca bitcoinového býčieho trhu tohto cyklu? Keď sa pozrieme na to, čo robia dlhodobí držitelia (LTH), zdá sa, že BTC vstúpil do svojej poslednej, no najvolatilnejšej býčej fázy.

Údaje analytickej firmy Glassnode, ktoré vyzdvihol analytik William Clemente, ukazujú, že investori LTH prestali hromadiť čisté peniaze a teraz sa zbavujú mincí.

Tento výpredaj, charakteristický pre býčie vrcholy, predstavuje prvé čisté zníženie držby LTH od apríla. Vtedy pár BTC/USD dosiahol maximum 64 900 USD, ktoré zostalo ako ATH šesť mesiacov. Dlhodobí držitelia totižto nakupujú BTC, keď je oslabený a predávajú, keď je trh silný.

Práve sme zaznamenali prvé červené údaje o zmene čistej pozície LTH za viac ako 6 mesiacov. To ukazuje, že distribúcia býčieho trhu práve začala.

LTH BTC. Zdroj: William Clemente/ Twitter
LTH BTC. Zdroj: William Clemente/ Twitter

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Mohlo by ťa zaujímať - Prečo vznikol BTC?

BTC vstupuje do finálnej rastúcej fázy

Naposledy, vo 4. štvrťroku 2020, sa LTH začali predávať ešte pred dramatickým nárastom ceny. Naopak, distribúcia začal, keď Bitcoin dosiahol svoje historické maximum 64 900 USD. Z tohto hľadiska by sa tak mohlo zdať, že počas celého rastúceho trendu nastala distribúcia LTH a naopak, počas korekcie LTH akumulovali mince. Tento indikátor teda predpovedá, že najbližšie obdobie by mala nastať finálna rastúca fáza býčieho trendu, ktorá môže trvať aj niekoľko mesiacov.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Bitcoin nepredávajú ani baníci, hash rate je na maximách

Prečítaj si tiež - Miami plánuje vyplácať občanom výnos v BTC ako dividendu

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.