BTC putuje preč z búrz - pokles až o 20% za jediný rok!

Redakcia Bitcoin Skupiny

08.03.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Dlhodobá akumulácia a zvyšujúca sa popularita protokolov DeFi odsávajú BTC z centralizovaných búrz.

Údaje Glassnode naznačujú, že počet bitcoinov držaných na centralizovaných burzách klesol za 12 mesiacov zhruba o 20%.

Dáta tiež naznačujú, že investori hromadia BTC a sťahujú ich z búrz do cold storagov, čo vytvára krízu ponuky.

Dňa 6. marca spoločnosť Glassnode tiež zdieľala údaje, ktoré odhaľujú, že mince zakúpené v priebehu roku 2021 neboli počas neskorého februárového prepadu presúvané.

Držať BTC je stále cennejšie

Metrika spoločnosti Hodlwaves, ktorá meria čas od posledného presunu mincí do reťazca, tiež poukazuje na zvýšenie akumulačnej aktivity. Údaje Hodlwaves zverejnené 22. februára naznačujú, že 57% ponuky bitcoinu sa nepresunulo za viac ako jeden rok. Viac ako tretina uvedených BTC sa však nepresťahovala za viac ako päť rokov, čo naznačuje, že sa mohla stratiť významná časť coinov.

Zvyšujúca sa popularita decentralizovaných búrz a DeFi môže tiež viesť k znižovaniu ponuky BTC na centralizovaných búrzach.

BCT wrapped TVL
BCT wrapped TVL. Zdroj: DeFi Llama

Silný dopyt po bitcoinoch v ekosystéme DeFi, celková uzamknutá hodnota (TVL) tokenizačného protokolu Wrapped Bitcoin sa od začiatku marca zvýšila o viac ako 1 miliardu dolárov, tvrdí DeFi Llama.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Uniswap v3 obieha v2 - generuje vyššie poplatky ako BTC
Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.