Digitálne euro - rozhodnutie padne už v januári!

Redakcia Bitcoin Skupiny

13.11.2020

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

V januári sa rozhodne, či sa EÚ bude uberať smerom k digitálne euru, alebo nie. Prezidentka Európskej centrálnej banky Christine Lagarde uviedla, že banka by mala prijať rozhodnutie o vydaní digitálneho eura začiatkom budúceho roka.

Lagarde uviedla, že Európska centrálna banka (ECB) neusiluje o to, aby bola prvá v úsilí o uvoľnenie digitálnej meny centrálnej banky alebo CBDC. Uviedla však, že výsledky konzultácií o digitálnom euru, ktoré centrálna banka začala v októbri, budú hotové v januári 2021.

"V tom okamihu urobíme rozhodnutie, či pôjdeme s digitálnym eurom ďalej alebo nie," uviedla Lagarde. "Moje tušenie - ale toto je rozhodnutie, ktoré sa prijme kolektívne - je, že by sme sa mohli vydať týmto smerom."

Čítajte tiež - CBDC – digitálne meny centrálnych bánk do 3 rokov!

Prezidentka ECB uviedla, že banka musí stále riešiť obavy, keď príde čas na konečné rozhodnutie o CBDC. Uviedla najmä, že ECB okrem súkromia používateľov zváži aj boj proti praniu špinavých peňazí a boj proti financovaniu terorizmu.

Lagarde spomenula Facebook Libra token a nedávne čínske pokusy o digitálne jüany ako príklady toho, ako centrálna banka nemôže urýchliť zavedenie, a poskytuje hrubý odhad časovej osi, ak by ECB mala pokračovať:

„Toto je projekt, ktorý nám pravdepodobne bude trvať dva, tri, štyri roky, kým bude spojazdnený.“

Vystúpil aj predseda Federálneho rezervného systému Jerome Powell a guvernér Bank of England Andrew Bailey. Powell zopakoval svoj postoj k digitálnej mene centrálnej banky a uviedol, že je úprava tohto systému kritická. Guvernér Bank of England poradil, že ľudia majú právo očakávať istotu hodnoty v akejkoľvek mene.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Začína distribúcia dlhodobých držiteľov BTC?

Lagardeová opakovane vyjadrila podporu digitálnemu euru od čias, keď pôsobila ako šéfka Medzinárodného menového fondu, aj keď ECB zatiaľ neurobila oficiálne rozhodnutie o CBDC. Centrálna banka nedávno otvorila verejnú konzultáciu s cieľom získať spätnú väzbu od používateľov o tom, čo očakávajú od digitálneho eura.

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.