Dennis Gartman - krypto ponuka nie je obmedzená

Redakcia Bitcoin Skupiny

23.12.2020

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Bitcoin (BTC) zvíťazil v roku 2020 nad mnohými mainstreamovými finančnými guru na pozadí zložitého roku pre ekonomiku celého sveta. Niektorí odborníci na trhy, napríklad Dennis Gartman, sú však naďalej voči digitálnemu majetku skeptickí.

Podľa utorkového rozhovoru spoločnosti Gartman s agentúrou Bloomberg si zlato a bitcoin nie sú skutočne rovnocenné. „Zlato existuje už tisíce rokov, pričom bitcoiny existujú len vyše 10 rokov,“ uviedol. Gartman zverejňuje sériu finančných komentárov už 30 rokov s názvom The Gartman Letter.

Pseudonymný tvorca bitcoinu, Satoshi Nakamoto, zverejnil písomný rámec pre bitcoiny v roku 2008 a dielo bolo oficiálne uvedené na web v roku 2009.

"Bitcoin je zlato mileniálov. Je to úplne pochopiteľné," uviedol Gartman. "Nikdy však nepochopím nakupovanie bitcoinu za 10 000 dolárov, 15 000 dolárov, 20 000 dolárov . To prenechám ľuďom, ktorí sú múdrejší, inteligentnejší alebo odvážnejší ako ja."

Ako už mnohí pred ním predpokladali, Gartman verí, že cena bitcoinu nakoniec klesne. „Obávam sa, že raz, v nie príliš vzdialenej budúcnosti, sa menové orgány a rôzne centrálne banky po celom svete odmietnu vzdať svojho monopolu menovej politiky a pôjdu tvrdo proti bitcoinu.“ Následne dodal:

"Môže však dovtedy ísť cena bitcoinu na 100,000 dolárov?" John Maynard Keynes kedysi povedal, že trh môže zostať nelogický dlhšie ako vy, alebo ja zostanem solventný, a práve teraz sa mi zdá byť úplne nelogický.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Začína distribúcia dlhodobých držiteľov BTC?

Kryptomeny nemajú obmedzenú ponuku

Gartman však voči účastníkom trhu s bitcoinmi neprejavil nijaké negatívne názory, jednoducho vysvetlil, že dáva prednosť zlatu pred digitálnymi mincami. Ďalej spomenul obmedzenú ponuku bitcoinu a argumenty pre očakávaný rast ceny aktíva. „Teraz existuje niečo cez 7,000 rôznych kryptomien,“ dodal:

"Existuje nekonečné množstvo konečných množstiev mien, takže si myslím, že radosť a nadšenie pôjde bokom pretože kryptotrh môže mať koniec koncov neobmedzenú ponuku.“

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.