DeFi TVL na novom ATH – dáta ukazujú pokračovanie býčieho trendu

Redakcia Bitcoin Skupiny

30.11.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Hlbšia analýza dostupných údajov ukazuje, že sektor decentralizovaných financií (DeFi) za posledných niekoľko mesiacov neustále naberal na sile. Celková uzamknutá hodnota (TVL) v DeFi sa v novembri vyšplhala na nové historické maximum 276,92 miliárd dolárov. V súčasnosti má hodnotu 265,74 miliárd dolárov.

Prudký nárast TVL prichádza, keď sa nové protokoly naďalej spúšťajú v sieťach kompatibilných s Ethereom (ETH). Ide napríklad o kryptomenu Fantom a riešenia druhej vrstvy, ako je napr. Arbitrum. Tie používateľom ponúkajú možnosť vykonávať transakcie v prostredí s nižšími poplatkami.

TVL DeFi
TVL DeFi. Zdroj: Defi Llama

Si začínajúci alebo stredne pokročilý obchodník? V našej komunite traderov ti obchodovanie na burze pôjde ľahšie. V skupine nájdeš analýzy, denný update trhu, signály a, samozrejme, kompletné video návody od základov až po profesionálne obchodné systémy. Iba do konca tohto mesiaca v Black Friday 50 % zľave. 

»»»Chcem objednať členstvo v zľave!«««

Prečítaj si tiež - OMIC token vzrástol o 900 % po ohlásení nového variantu vírusu

Aktivita DeFi a DEX sa zvyšuje

Ďalším znakom toho, že aktivita v DeFi je na vzostupe, bol nárast objemu obchodov na decentralizovaných burzách (DEX), ako sú Uniswap a SushiSwap. Tie zaznamenávajú pomalý nárast aktivity od dna trhu z polovice júla.

Objemy obchodovania na DEX
Objemy obchodovania na DEX. Zdroj: Token Terminal

Ako je vidieť v grafe vyššie, obchodovaný objem na najvyšších DEX-och je teraz konzistentne späť na vysokých úrovniach. Sú porovnateľné s tými, ktoré boli zaznamenané počas býčieho trhu v prvej polovici roku 2021.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Mesačné objemy obchodovania BTC klesli o 47%

Jednou z najpozoruhodnejších zmien bolo pridanie aktivity z dYdX. Od svojho uvedenia na trh sa dYdX stal bežnou možnosťou pre decentralizované obchodovanie s opciami na kryptotrhu a jeho obchodná aktivita naraz prekonala spotovú obchodnú aktivitu na burze Coinbase.

Ďalší dôkaz, ktorý ukazuje, že aktivita v DeFi je na vzostupe, je objem vypožičaných prostriedkov na najlepších lending platformách. Táto hodnota je blízko historického maxima 35 miliárd dolárov.

Požičaný objem na lending platformách
Požičaný objem na lending platformách. Zdroj: Token Terminal

To naznačuje, že kryptohodleri zamykajú svoje tokeny ako kolaterál, aby mohli prijímať pôžičky, ktoré možno ďalej použiť v kryptomenovej a DeFi činnosti. To naznačuje, že mnohí očakávajú pokračovanie býčieho trhu.

Mohlo by ťa zaujímať - Cykly na finančnom trhu – Ako ich využiť vo svoj prospech a profit

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.