DeFi trh spadol o 25% za jediný deň - Avšak je nádej na rast!

Redakcia Bitcoin Skupiny

08.10.2020

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

DeFi trhy včera zaznamenali prudký pokles, keď kombinovaná kapitalizácia aktív poklesla o 25%, zatiaľ čo objemy poklesli o 30%. Bublina decentralizovaného financovania tak pokračuje v deflácii.

V príspevku na blogu zverejnenom 8. októbra spoločnosť Santiment odhaduje, že denný objem obchodov s tokenmi poklesol spolu o 30%, zatiaľ čo nedávni lídri na trhu - Sushi (SUSHI), Uniswap (UNI) a Yearn Finance (YFI) patria medzi najviac zasiahnuté projekty so stratami 51%, 38% a 31%.

"Kryptotrh bol tento týždeň pohltený červeným morom, pričom väčšina blue chips decentralizovaného financovania zaznamenala za posledných 7 dní dvojciferné straty."

Sú DeFi tokeny podhodnotené?

Napriek tomu, že Twitter už dôrazne deklaroval smrť celého experimentu decentralizovaného financovania, Santiment tvrdí, že identifikoval aktivitu „akumulácie veľrýb“ prebiehajúcu okolo niekoľkých aktív vrátane Synthetix (SNX).

Santiment tiež poznamenal, že kombinovaná hodnota aktív v čase, keď sa naposledy pohybovali na blockchaine MVRV, klesla na historické minimum. Pri súčasnej cenovej úrovni to naznačuje „podhodnotenie“.

Nedávno spustené indexy DeFi klesli minulý týždeň na rekordné minimá, pričom včera poklesol Binance Futures DeFi Composite index o 20%. Index teraz klesol o 63% od prvého dňa obchodovania koncom augusta.

Viac o prepadoch indexov sa dočítate tu - DeFi indexy padajú napriek silným fundamentom- prečo?

DeFi Pulse Index (DPI) spoločnosti TokenSet tiež včera klesol o 20% a prepadol sa na rekordné minimum 71 dolárov - od uvedenia pred štyrmi týždňami zaznamenal takmer 50%-nú korekciu.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
ETH smeruje na 2,000$ - prečo si to analytici myslia?
Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.