DeFi indexy padajú napriek silným fundamentom- prečo?

Redakcia Bitcoin Skupiny

06.10.2020

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Kompozitný index Binance Futures DeFi stratil od uvedenia na trh polovicu svojej hodnoty, zatiaľ čo index DeFi Pulse TokenSets klesol o jednu tretinu. Prečo indexy padajú napriek silným fundamentom?

Binance Futures uviedol na trh svoj DeFi Composite Index 28.augusta. Kôš DeFi tokenov, ktoré spočiatku obsahovali 27% Chainlink (LINK) a 11% Aave (LEND) spolu s ďalšími deviatimi významnými tokenmi, ktoré tvorili zisky medzi 6% a 9,5%. Index teraz sleduje 19 rôznych kryptoaktív.

Čítajte tiež - Coinbase urýchľuje transakcie – z burzy do vrecka za chvíľku

DeFi indexy klesajú

DeFi index Binance Futures však poklesol o viac ako 50% z historického maxima na 1 189 dolárov v prvý obchodný deň.

DeFi index / USDT - Binance futurity
DeFi index / USDT - Binance futures

TokenSets uviedla svoj „DeFi Pulse Index Set“ (DPI) 15. septembra. Pozostáva z tokenov z desiatich najväčších decentralizovaných finančných protokolov podľa celkovej uzamknutej hodnoty (TVL). Veľkosť každého tokenu je upravená podľa jeho relatívneho trhového stropu v obehu k iným pozíciám v indexe.

Napriek tomu, že sa TVL v tomto sektore naďalej posúva vyššie, DPI spadol od uvedenia na trh takmer o jednu tretinu svojej hodnoty - poklesol zo 130 dolárov v polovici septembra a testoval podporu na 90 dolároch.

DPI/USD - CoinGecko
DPI/USD - CoinGecko

Iba 16 zo 100 týchto tokenov na portáli CoinMarketCap zaznamenalo za posledných sedem dní zisky viac ako 1%.

Výkonnosť aktív založených na éteru (ETH) tiež naznačuje, že sektor je momentálne na dne a zaznamenáva týždenné a mesačné straty zhruba 2%.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Paypal kupuje firmu pre zabezpečenie digitálnych aktív - Curv

Napriek tomu, že väčšina tokenov dosahuje vysoké korekcie, tak základy tohto odvetvia naďalej posilňujú. TVL vzrástla za posledných 30 dní o takmer 40% zo 7,4 miliárd dolárov. Decentralizovaná burza (DEX) Uniswap vygenerovala minulý mesiac objem viac ako 15 miliárd dolárov - čo je viac ako špičková centralizovaná burza kryptomien so sídlom v USA, Coinbase.

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.