Debut ETF BTC futures - objem prvého dňa 1 mld. $

Redakcia Bitcoin Skupiny

22.10.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Fond obchodovaný na burze ProShares BTC Strategy (BITO) zaznamenal historicky najvyšší „prirodzený“ objem ETF v prvom dni. Na konci úvodného dňa dosiahol tento údaj niečo viac ako 1 miliardu dolárov. Je to celkovo druhé miesto, tesne za ETF Blackrock US Carbon Transition Readiness. To pri svojom aprílovom debute zaznamenalo objem 1,16 miliardy dolárov.

ETF založené na BTC futures bolo uvedené na burzu cenných papierov v New Yorku (NYSE) 19. októbra s otváracou cenou 40,88 dolára. Podľa údajov portálu TradingView uzavrel BITO deň na 41,94 dolára s celkovým počtom 24 313 milióna akcií v transakciách. To zodpovedá objemu prvého dňa o niečo viac, ako 1 miliardu dolárov.

Analytik ETF spoločnosti Bloomberg, Eric Balchunas, na twitteri uviedol, že ETF ProShares je pravdepodobne najväčší z hľadiska „prirodzeného“ alebo „základného záujmu“.

Balchunas poznamenal, že aprílový objem spustenia Blackrock’s US Carbon Transition Readiness ETF (LCTU) bol neprirodzený. Údajne bol poháňaný jedným vopred plánovaným obrovským investorom.

Prvý deň bol údajne prílev BITO v hodnote 570 miliónov dolárov. Podľa údajov spoločnosti FactSet sú prvými dvoma komoditnými ETF zlato a striebro s ročným tokom 3 miliardy dolárov a 1,7 miliardy dolárov.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Burza OKEx Korea končí kvôli novým reguláciám

Býčia výkonnosť predstavuje významný míľnik pre ProShares a kryptosektor. Balchunas však varoval, že to môže mať dôsledky pre ďalšie firmy v poradí, ktoré zavedú svoje vlastné ETF futures na bitcoiny (BTC). Ďalším ETF v poradí je oveľa ťažšie uspieť.

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Prečítaj si tiež - Binance spúšťa miliardový fond na rozvoj ekosystému BSC

SEC uprednostňuje ETF futures pred spotom BTC

Predseda SEC-u, Gary Gensler, v rozhovore načrtol, prečo SEC uprednostňuje ETF podporované futures na rozdiel od spotovej ceny BTC. Na futures na BTC dohliadala posledné štyri roky sesterská agentúra SEC-u The Commodities Futures Trading Commission. ,,Máte niečo, na čo posledné štyri roky dohliadal federálny regulátor a je to tiež zahrnuté do jurisdikcie SEC-u prostredníctvom zákona o investičných spoločnostiach z roku 1940," povedal.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
FOMO bude riadiť prijatie kryptomien v roku 2022

ETF Valkyrie s futures na bitcoiny je druhým produktom, ktorý sa tento týždeň pripojí k BITO na NYSE. Ten drzo zmenil svoj ticker na BTFD, čo je slangový výraz pre Buy The F-ing Dip.

Mohlo by ťa zaujímať - BTC podľa tejto metriky vstupuje do poslednej fázy trendu

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.