DASH, XMR a ZEC prudko spadli - tu je dôvod!

Redakcia Bitcoin Skupiny

02.01.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Bittrex v piatok oznámil, že bude delistovať monero (XMR), zcash (ZEC) a dash (DASH). Burza bude tak pokračovať v trende takzvaného vyraďovania súkromných coinov zo zmenární kryptomien. Burza vo svojom zverejnení uviedla, že trhy s mincami budú odstránené v piatok 15. januára o 23:00 UTC.

Zatiaľ čo spoločnosť Bittrex neurčila presný dôvod na odstránenie, zmenárne po celom svete postupne vyradzujú tieto mince. Tie sa snažia zachovať súkromie ich používateľov ako spôsob, ako dosiahnuť súlad s pravidlami know-your-customer (KYC) a proti praniu špinavých peňazí (AML).

Napríklad americká tajná služba vyzvala Kongres, aby vytvoril spôsoby, ako obmedziť používanie kryptomien zameraných na súkromie.

Čítajte tiež - Bitcoin dominancia dosiahne “vrchol” – Začína altcoin sezóna?

DASH reaguje na Bittrex

Spoločnosť Dash reagovala prostredníctvom služby Tweeter a označením štítku „privacy coin“ označila v jej prípade nesprávne pomenovanie slovami - „Z technického hľadiska nie je funkčnosť ochrany osobných údajov spoločnosti Dash vyššia ako v prípade Bitcoinu.“ Dash uviedol, že žiada o stretnutie s tímom spoločnosti Bittrex v snahe o obnovenie činnosti.

Cenové grafy všetkých týchto altcoinov po zverejnení správy prudko poklesli. DASH momentálne dosahuje prepad o 17,50%, XMR sa prepadlo až o 24% a ZEC spadlo o 19%.

Čítajte tiež - Grayscale v reporte hlási masívny úpadok XRP a XLM – Bitcoin naďalej zvyšuje dominanciu

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Podľa JPMorgan je férová cena za Bitcoin 38 000 $
Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.