Ďalší retailový pokles BTC nás už nečaká

Redakcia Bitcoin Skupiny

21.12.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Tí, ktorí očakávajú ďalší špekulatívny pokles cien BTC, hľadajú na nesprávnom mieste, naznačil jeden z najznámejších analytikov v tomto odvetví. V diskusii na Twitteri 20. decembra Willy Woo, tvorca on-chain dátového zdroja Woobull, povedal, že populárne maloobchodné burzy nespôsobia ďalší pokles cien BTC.

Maloobchod v USA zostáva pokojný

Woo diskutoval o pravdepodobnosti nového poklesu so skúseným obchodníkom Petrom Brandtom, komentátorom, ktorý je uctievaný za to, že v posledných rokoch odhalil dná ceny Bitcoinu.

Brandt tvrdil, že objemové skoky, ktoré sprevádzajú pády cien, v decembri v porovnaní s predchádzajúcimi epizódami, chýbali. Skutočná fáza kapitulácie ešte len nastane v budúcnosti.

V odpovedi Woo tvrdil, že drobní investori naďalej držali BTC. Údaje o objeme z Coinbase alebo iných maloobchodných platforiem ako také neslúžia ako vhodný indikátor hroziaceho poklesu.

„Celkovo zatiaľ nie sú žiadne on-chain známky predaja (držiaci hodleri, špekulatívni investori vyberali zisky). V skutočnosti ide o bežnú konsolidáciu pri slabej decembrovej likvidite.“

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Mohlo by ťa zaujímať - Valkyrie spustil burzový fond s expozíciou v BTC

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
BTC predbieha Paypal v prenesenej hodnote. Obehne aj Mastercard?

Otvorený záujem BTC futures sa plazí vyššie

Medzitým maloobchodníci nakupovali počas posledných niekoľkých týždňov, čo dokazujú peňaženky s 1 BTC alebo menej, ktoré navyšujú svoje zostatky.

Kým veľryby čakajú, zdá sa, že deriváty opäť získavajú dôveru, pričom otvorený záujem o Bitcoin futures od poklesu neustále rastie.

Otvorený záujem BTC futures
Otvorený záujem BTC futures. Zdroj: Coinglass

Grayscale Bitcoin Trust sa medzitým tento týždeň obchoduje s doteraz najväčšou zľavou.

Prečítaj si tiež - ETH v hodnote 33,5 miliárd „uväznené“ v kontrakte

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.