Cykly na finančnom trhu – Ako ich využiť vo svoj prospech a profit

Ľuboš Kovár

27.11.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Cykly na trhu – byť obchodníkom na burze určite nie je ľahké povolanie a nezaručuje isté zhodnotenie. To, že obchodujete na burze, neznamená, že okamžite musíte byť ziskoví. Avšak s odstupom času sa dá obchodovaním na burze živiť. Dnes sa pozrieme ako na to!

Cykly na trhu Čo to je?

Úspešné obchodovanie na burze si v prvom rade vyžaduje vytvorenie vlastnej stratégie a využitie rôznych indikátor, nástrojov, formácii atď.

Ďalej musíme mať prax a za sebou niekoľko rokov testovania rôznych stratégií, kým sa dostaneme do úplného finále, keď si môžeme povedať, že sme ziskoví obchodníci.

Ako úplne najdôležitejšie je pripravenosť na recesiu. Práve v čase krízy sa vždy ukáže, kto je na burze ziskový a kto len zarába vtedy, keď všetko rastie. V bullish markete je každý frajer s vysokým leverage a zarába. No ale čo ak príde pokles? Žeby likvidácia celého účtu a straty v miliónoch?

Prečítaj si aj: Ako ušetriť pri obchodovaní na Binance – 45 % zlava na poplatky!

Tomuto sa chceme vyhnúť. Ak chceme byť úspešný na burze, musíme v prvom rade pochopiť správanie obchodníkov na trhu, bánk, inštitúcií a korporácií, ktoré majú najväčšiu moc a najväčší kapitál na trhu. Postupným sledovaním cenového vývoja môžeme zistiť, že vlastne je to stále o tom istom. Rasty sa striedajú s poklesmi, medzi tým nejaká tá konsolidácia na dne, keď sa otáča trh. Tým, že vlastne budeme niekoľko rokov sledovať cenové pohyby, testovať rôzne stratégie a v neposlednom rade investovať, odstupom času zistime to jadro alebo aj know how, ako obchodovanie funguje a ako sa týmto povolaním živiť. Nikto ale nespadol z neba, zvyčajne je to tvrdá práca na niekoľko rokov. U každého obchodníka sa postupne začínajú dostavovať výsledky. Ešte som nemal študenta, ktorý by napríklad po 3 rokoch aktívneho obchodovania povedal, že tomu vôbec nerozumie alebo nevie, ako funguje ziskové obchodovanie. Proste všetko sa dá, len treba tomu venovať čas a úsilie, neskôr sa dostavia výsledky a sami nebude vedieť ako!

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Ako nakúpiť akcie jednoducho a lacno – Návod
Binance

Ľuboš Kovár

Som autorom a zároveň riaditeľom Bitcoin Skupiny a niekoľkých ďalších popredných magazínov v Čechách a na Slovensku, ktoré sa venujú kryptomenám a investovaniu. Finančnému svetu sa aktívne full time venujem od roku 2016. Za tie roky sa mi podarilo vybudovať niekoľko úspešných firiem, projektov a založiť fond na obchodovanie US indexov.