Cykly na finančnom trhu - Ako ich využiť pre svoj prospech a profit

Ľuboš Kovár

09.07.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Cykly na trhu - Byť obchodníkom na burze určite nie jen ľahké povolanie a nezaručuje isté zhodnotenie. To, že obchodujete na burze neznamenám, že okamžite musíte byť ziskový. Avšak odstupom času sa dá obchodovaním na burze živiť. Dneska sa pozrieme ako na to!

Cykly na trhu - Čo to je?

Úspešné obchodovanie na burze si v prvom rade vyžaduje vytvorenie vlastnej stratégie a využitie rôznych indikátor, nástrojov, formácii atď.

Ďalej musíme mať prax a za sebou niekoľko rokov testovania rôznych stratégii, kým sa dostaneme do úplného finále, kedy si sám sebe môžeme povedať, že som ziskový obchodník.

Ako úplne najdôležitejšie je pripravenosť na recesiu. Práve v čase krízy sa vždy ukáže, kto je na burze ziskový a kto len zarába vtedy, keď všetko rastie. V bullish markete je každý frajer s vysokým leverage a zarába. No ale čo ak príde pokles? Že by likvidáciu celého účtu a straty v miliónoch?

Prečítaj si aj: Ako ušetriť pri obchodovaní na Binance – 45 % zlava na poplatky!

StormGain

Tomuto sa chceme vyhnúť. Ak chceme byť úspešný na burze, musíme v prvom rade pochopiť správanie obchodníkov na trhu, bánk, inštitúcii a korporácii, ktoré majú najväčšiu moc a najväčší kapitál na trhu. Postupným sledovaním cenového vývoja môžeme zistiť, že vlastne ono je to stále o tom istom. Rasty sa striedajú z poklesmi, medzi tým nejaká tá konsolidácia na dne, kedy sa otáča trh. Tým, že vlastne budeme niekoľko rokov sledovať cenové pohyby, testovať rôzne stratégie a v neposlednom rade investovať tak odstupom času zistime to jadro, alebo aj know how ako obchodovanie funguje a ako sa týmto povolaním živiť. Nikto ale nespadol z neba, obvykle je to tvrdá práca na niekoľko rokov. Ono u každého obchodníka sa postupne začínajú dostavovať výsledky. Ešte som nemal študenta, ktorý by napríklad po 3 rokov aktívneho obchodovania povedal, že tomu vôbec nerozumie, alebo nevie ako funguje ziskové obchodovanie. Proste všetko sa dá, len treba tomu venovať čas a úsilie, neskôr sa dostavia výsledky a sami nebude vedieť ako!

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Kde a ako si kúpiť prvý Bitcoin
PrimeXBT

Ľuboš Kovár

Som autorom a zároveň riaditeľom Bitcoin Skupiny a niekoľkých ďalších popredných magazínov v Čechách a na Slovensku, ktoré sa venujú kryptomenám a investovaniu. Finančnému svetu sa aktívne full time venujem od roku 2016. Za tie roky sa mi podarilo vybudovať niekoľko úspešných firiem, projektov a založiť fond na obchodovanie US indexov.