Compound predstavil nový blockchain - ako funguje?

Redakcia Bitcoin Skupiny

04.03.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Protokol decentralizovaného požičiavania financií, Compound, predstavil nový blockchain, ktorý umožní cross-chain zabezpečenie.

Jedná sa o najnovší krok zameraný na zmiernenie drahých operácií v sieti Etherea a umožnenie väčšej interoperability v ekosystéme DeFi.

Nový chain Gateway, ktorý bol ohlásený 2. marca, bol opísaný ako cross-chain trh úrokových sadzieb, ktorý umožňuje používateľom požičiavať si aktíva, ktoré sú pôvodne v jednom reťazci, ako je napríklad Ethereum, s kolaterálom z iného reťazca, ako je Polkadot alebo Celo. Spoločnosť Compound Finance pôvodne oznámila platformu v decembri 2020, keď mala názov „Compound Chain“.

Cieľom spoločnosti Compound je zmierniť súčasnú fragmentáciu v DeFi priemysle naprieč rôznymi blockchainmi s Gateway. Na to si vybrala blockchainovú architektúru novej generácie Substrate.

Substrate, ktorý tiež napája sieť Polkadot, je modulárny rámec, ktorý umožňuje vývojárom vytvárať účelové vysokovýkonné blockchainy. Zakladateľ Compound, Robert Leshner, vysvetlil výber platformy v blogovom príspevku:

StormGain

„Vybrali sme si Substrate, aby sme sa namiesto vymýšľania konsenzuálnych algoritmov mohli sústrediť na vytváranie aplikačného kódu. Je to moderný rámec postavený na modernom jazyku, Rust.“

Na doplnenie Gateway plánuje spoločnosť Compound postaviť „Starports“, ktoré by fungovali ako na, tak aj mimo rámca, pre nový blockchain. Používatelia by si mohli požičať alebo uložiť aktívum ako záruku. Leshner rozvinul, že Starporty sú lepidlom, ktoré spájajú blockchain s Gateway a môžu byť kombinované v rôznych kombináciách pre rôzne siete.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Práve expirujú BTC opcie - ktorá strana má prevahu?

Gateway bude mať tiež natívnu jednotku hodnoty nazvanú CASH, ktorá bude štandardizovať hodnotu pre rôznorodé aktíva. Bude použitá na zaplatenie transakčných poplatkov.

Gateway v súčasnosti beží v sieti Ethereum Ropsten ako testnet a audity sa budú vykonávať pred spustením mainnetu, hoci pre to nebol stanovený žiadny dátum.

PrimeXBT

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.