Compound pre chybu odmenil 70 miliónov tokenov

Redakcia Bitcoin Skupiny

01.10.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Protokol decentralizovaných financií (DeFi), spoločnosť Compound Finance, nahlásila chybu v distribúcii tokenov v rámci svojho novo implementovaného návrhu 062. Ten nadmerne odmenil dodávateľov v desiatkach miliónov dolárov.

Inovácia bola navrhnutá tak, aby rozdeľovala distribúciu odmien COMP, opravy chýb a bola úplne overená bez problémov. Do niekoľkých hodín však tím zaznamenal neobvyklú aktivitu a uviedol, že Compound Labs a členovia komunity skúmajú nezrovnalosti v distribúcii COMP.

Napriek vývoju tím zdôraznil, že žiadne finančné prostriedky dodané ani požičané nie sú ohrozené. Používatelia protokolu hlásia rozsiahle neočakávané prípady. Odhaduje sa vklad 70 miliónov tokenov COMP na účty, čo zodpovedá 20 miliónom dolárov.

Burza Binance je aktuálne najväčšia a pravdepodobne aj najlepšia kryptomenová burza. Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti vytvoriť si účet cez náš link. Získaš tak doživotnú zľavu na akýkoľvek obchod, ktorý otvoríš na tejto burze.

Compound a chyba v odmeňovaní

Zakladateľ spoločnosti Compound Labs, Robert Leshner, sa podelil o prehľad o týchto udalostiach:

,,Návrh 62 a novú zmluvu spísal člen komunity s recenziou od niekoľkých ďalších členov komunity. Toto je najväčšia príležitosť a najväčšie riziko pre decentralizovaný protokol. Otvorený vývojový proces umožňuje produkcii preniknúť do systému."

Kodér na SushiSwape, Mudit Gupta, odhalil, že problém spôsobila jedna malá chyba v liste.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Tretí najbohatší muž v Mexiku odporúča Bitcoin, jeho banka pracuje na prijatí
Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.