Coinbase vstupuje na japonský trh - aké meny ponúkne?

Redakcia Bitcoin Skupiny

24.06.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Americká kryptomenová burza Coinbase potichu vstupuje na japonský trh. Ako pôvodne informovala spoločnosť CoinDesk Japan minulý týždeň, dcérska spoločnosť burzy zalistovanej na Nasdaqu sa 18. júna zaregistrovala v agentúre Financial Services Agency (FSA).

Tento krok pripravuje pôdu pre Coinbase, ktorý môže začať ponúkať päť hlavných kryptomien vrátane Bitcoinu (BTC) Éteru (ETH), Stellaru (XLM), Litecoinu (LTC), a Bitcoin cashu (BCH). Očakáva sa, že po dokončení registrácie Coinbase budú pridané ďalšie meny.

Prísny japonský kryptokontrolný režim sa nachádza v krajine s jedným z najväčších regiónov obchodovania na svete. Coinbase už roky hovorí o vstupe do Japonska a konečne začal robiť kroky. V marci 2020 sa Coinbase pripojil ako člen Japonskej asociácie pre výmenu virtuálnych mien (Japan Virtual Currency Exchange Association), samoregulačnej organizácie schválenej FSA.

BTC aj COIN klesajú na cene

Bitcoin pokračuje v dlhodobej sideway štruktúre a stále drží support. Posledný odraz však nebol dosť silný a iba po dosiahnutí 35 000$ cena začala opäť padať. Dôležité bude sledovať pozíciu ďalšieho minima. Vyzerá to totižto tak, že support neudržíme a pôjdeme na nové minimum. Support sa nachádza na hladine cca 27 000$. Ak by sa však cene náhodou podarilo udržať support, potvrdí sa 123 bottom formation a krátkodobo by cena išla nahor.

BTC/USD Zdroj: TradingView

Zdá sa, že akcie COIN postupne začali stagnovať a posledné minimum narazilo na rovnakú úroveň už v minulosti. Vzniklo teda dvojité dno na haldine zhruba 210$. COIN sa tak nachádza v akumlačnej zóne no zatiaľ sa mu nedarí dosiahnuť ani jedno dlhodobo vyššie lokálne maximum.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Spôsobí inflácia presun kapitálu do kryptomien?
COIN/USD Zdroj: TradingView

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.