Coinbase urýchľuje transakcie - z burzy do vrecka za chvíľku

Redakcia Bitcoin Skupiny

03.10.2020

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Ďalšia pozitívna správa od známej krypto zmenárne. Nová aktualizácia od Coinbase urýchľuje transakcie kryptomien na fiat. Spoločnosť Coinbase predstavila rýchlejší spôsob, ako môžu zákazníci presunúť digitálne meny z krypto trhu na svoje bankové účty.

Coinbase a ich aktualizácia

Americká krypto platforma, ktorá je užívateľsky veľmi priateľská, teraz umožňuje rýchlejší výber hotovosti v 40 rôznych krajinách, napísal Coinbase v blogu z októbra. „Zákazníci v USA, Veľkej Británii a Európe si môžu vyberať finančné prostriedky pomocou prepojenej debetnej karty Visa,“ uvádza sa v príspevku. „V USA si zákazníci budú môcť vybrať prostriedky aj pomocou svojej karty Mastercard.“

Čítajte tiež - TOP 3 dôvody prečo môže Bitcoin počas Q4 padať

Táto nová funkcia prináša používateľom v USA ďalší 1,5% poplatok, zatiaľ čo Európania a účastníci z Veľkej Británie platia o niečo vyššiu sadzbu vo výške 2%.

Za bežných okolností prevod fiatu z krypto trvá jeden až päť pracovných dní, kým sa vyrovná transakcia aj u zúčastnenej banky. To znamená, že používatelia musia počkať na toto časové obdobie, aby mohli použiť hotovosť vybranú z búrz. Táto nová možnosť od Coinbase zrýchľuje proces pri použití platobnej karty a dáva tak prostriedky k okamžitému použitiu.

Súčasťou hodnoty držanej v rámci bitcoinu a iných kryptomien je ich efektívnosť a rýchlosť transakcií. Napríklad bitcoin, narozdiel od fiatu banky, nie je ďalej prevádzaný na ďalšie použitie. Používanie bitcoinu si však niekedy vyžaduje interakciu s tradičnými bankovými systémami, ktoré fungujú pomalšie. Vďaka tejto aktualizácii Coinbase zvýšil rýchlosť tohto kedysi pomalšieho procesu.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
SEC schválil prvé ETF zamerané na firmy s expozíciou voči kryptomenám
Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.