Coinbase spravuje už 11% celej krypto kapitalizácie

Redakcia Bitcoin Skupiny

02.03.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Depozitná služba poprednej americkej burzy Coinbase v súčasnosti kontroluje viac ako 10% kombinovanej trhovej kapitalizácie kryptomien.

Messari uviedol, že množstvo kryptomien uložených vo väzbe na americký burzový gigant Coinbase v poslednom štvrťroku 2020 vzrástol.

Spoločnosť Messari Crypto odhalila, že až 11% celej kapitalizácie kryptotrhu bolo na konci minulého roka držaných v úschove Coinbase. Burza ponúka služby úschovy pre viac ako 90 kryptomien, z ktorých zhruba polovica je priamo obchodovateľných.

Hodnota aktív spravovaných burzou vzrástla vo štvrtom štvrťroku 2020 na zhruba 90 miliárd dolárov. Kombinovaná krypto kapitalizácia sa do roku 2021 viac ako zdvojnásobila a dotkla sa 780 miliárd dolárov.

Napriek širokej škále aktív podporovaných Coinbase Custody, Messari zistilo, že bitcoiny a ethereum tvoria 83% celkovej držby na burze.

Zatiaľ čo bitcoiny neustále predstavovali 70% aktív spravovaných spoločnosťou počas rokov 2019 a 2020, Ethereum sa za rovnaké obdobie zvýšilo z 9% na 13%.

Coinbase zarába výhradne na retaile

Spoločnosť Christanto uviedla, že 95% výnosov z obchodovania Coinbase pochádza od retailových klientov, ktorí platia 30-krát viac ako inštitucionálni zákazníci. Zaznamenala tiež ocenenie pred IPO na úrovni 7% z celkovej kapitalizácie krypto trhu. To by podľa aktuálnej trhovej kapitalizácie vo výške 1,51 bilióna dolárov predstavovalo zhruba 105 miliárd dolárov.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Salvádor plánuje 1 500 kryptomatov a zvažuje BTC pôžičky

Podľa správy S-1, ktorú spoločnosť predložila Komisii pre cenné papiere 25. februára, zaznamenala burza v roku 2020 priamy príjem vo výške 1,1 miliardy dolárov, najmä z poplatkov za obchodovanie.

V blogovom príspevku z 25. februára pre svojich klientov spoločnosť odhalila, že bitcoiny a ďalšie kryptomeny tvorili hlavný podiel na jej podnikovej pokladnici od založenia spoločnosti v roku 2012.

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.