Coinbase smeruje na národnú burzu - SEC ju však môže obmedziť

Redakcia Bitcoin Skupiny

20.12.2020

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) by už čoskoro mohla byť schopná presne určiť, ktoré tokeny môže burza zalistovať. Spoločnosť Coinbase so sídlom v San Franciscu vo štvrtok oznámila, že podala S-1, čo je prvý krok k zaradeniu akcií na národnú burzu cenných papierov. To by podrobilo zmenárne prísnejšej regulačnej kontrole zo strany SEC.

V oblasti správy a riadenia spoločností existuje len málo federálnych zákonov. Čo schvaľujú akcionári a čo môže schvaľovať predstavenstvo spoločnosti, sú zvyčajne definované v zákonoch štátu. SEC však využíva svoju moc na schvaľovanie registračných vyhlásení, aby sa pokúsila presadiť svoju vôľu na verejné alebo čoskoro verejné subjekty.

Napríklad SEC by mohla prinútiť spoločnosť, aby rozdelila podrobnosti o možnej fúzii na viac hlasov namiesto toho, aby akcionári a riaditelia hlasovali iba o celkovom návrhu fúzie.

Niečo podobné by sa mohlo stať kryptomenám, ktoré sa snažia kótovať na burzách v USA.

Napríklad SEC by mohla povedať, že platformy pre obchodovanie s kryptomenami potrebujú jasnejšie postupy, ako uvádzať alebo vyraďovať rôzne kryptomeny.

Zatiaľ je však nepravdepodobné, že SEC môže vyžadovať od búrz, aby takýmto spôsobom vyradila určité tokeny, kým nebude považovať formy S-1 za účinné.

Je však celkom možné, že SEC môže požiadať spoločnosti ako Coinbase, ktoré sa snažia ísť na verejný trh, aby odpovedali na niektoré otázky týkajúce sa ich činnosti.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Rekordná inflácia – investori sa presúvajú do kryptomien

Čítajte tiež - Kedy začne altcoin sezóna? BTC je zatiaľ kráľom

Zvyšovanie pozornosti

S-1 sa držia v tajnosti až tri týždne predtým, ako sa vydávajúca strana vydá na svoju roadshow. Je to propagácia vzťahov s verejnosťou, kde sa verejnoprávny subjekt snaží predať svoju hodnotu potenciálnym investorom.

Registrované spoločnosti často odhalia existenciu S-1 až po uplynutí tohto trojtýždňového obdobia. Napríklad Snapchat údajne podal svoj S-1 tajne mesiace predtým, ako sa v marci 2017 dostal na verejnosť.

Vzhľadom na tento kontext sa môže zdať zvláštne rozhodnutie spoločnosti Coinbase oznámiť, že podala v podstate tajný dokument. Môže sa však stať, že spoločnosť ešte nie je celkom pripravená zverejniť svoje akcie.

Súčasná doba je vhodný čas na to, aby sa spoločnosti dostali na burzu. Mnoho spoločností mimo krypto priestoru už v posledných týždňoch oznámilo plány alebo sa stalo verejnými.

Je to fantastické obdobie pre IPO, takže pravdepodobne chcú, aby o tom ľudia vedeli, chcú, aby si ich ľudia kúpili.

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.