Coinbase po rekordnom kvartáli plánuje zalistovať Dogecoin

Redakcia Bitcoin Skupiny

14.05.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Počas prvého štvrťroka počet aktívnych používateľov Coinbase vzrástol o 120%, zatiaľ čo objemy obchodov sa strojnásobili.

Podľa dokumentov predložených komisii pre cenné papiere a trhy v USA, generovala spoločnosť Coinbase zisk vo výške 3,05 USD na akciu a celkové výnosy vo výške 1,8 miliárd USD. Spoločnosť však mierne zaostala za očakávanými 3,07 USD na akciu.

Spoločnosť naopak vygenerovala príjmy vo výške 585 miliónov dolárov, a to v období Bitcoinu na novom historickom maxime počas štvrtého štvrťroka 2020. Približne 94% štvrťročného čistého príjmu firmy pochádzalo z poplatkov za obchodovanie s kryptovými aktívami.

Čistý zisk Coinbase taktiež vzrástol a spoločnosť vykázala zisky 771 miliónov dolárov - čo je viac ako štvornásobok jej ziskov z predchádzajúceho štvrťroka a medziročný nárast 24-krát.

Objem obchodov na burze sa v porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom zhruba strojnásobil, pričom aktívni používatelia spoločnosti Coinbase sa viac ako zdvojnásobili, z 2,8 milióna na 6,1 milióna.

Spoločnosť sa zdržala poskytovania podrobných informácií pre svoju budúcu aktivitu a uviedla:

„Je dôležité, aby si investori pamätali, že naše podnikanie je vo svojej podstate nepredvídateľné.“

Spoločnosť však bola ochotná predpovedať, že v priebehu roku 2021 bude hostiť 5,5 milióna až 9 miliónov mesačných používateľov.

Coinbase zalistuje Dogecoin

Coinbase tiež odhalila, že plánuje zaradiť populárny meme-coin Dogecoin v priebehu najbližších ôsmich týždňov. Finančná riaditeľka spoločnosti Coinbase, Alesia Haas, ktorá sa objavila na šou Mad Money CNBC 13. mája, uviedla:

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Manipuluje Elon Musk s trhmi? Jeho tweety hýbu cenami!

"Sme pomalí." Musíme pridať ďalšie aktíva. Vynakladáme veľké investície na zlepšenie rýchlosti pridávania našich aktív.“

Haas tiež vzala na vedomie plán spoločnosti rozšíriť typy finančných služieb, ktoré ponúkajú používateľom, a uviedla:

„Dúfame, že budeme primárnym finančným účtom v kryptoekonomike a zapojíme našich používateľov do všetkých typov transakcií.“

Okrem služieb, ktoré väčšina ľudí veľmi dobre pozná v typickom systéme fiat, ako napríklad kreditné karty, pôžičky, vkladové účty, zdôraznila Haas jedinečné služby poskytované kryptovými aktívami, ako sú vklad a správa, a dodala:

"Myslím si, že kryptomeny umožnia nové transakcie, ktoré si dnes ani nedokážeme predstaviť."

Napriek silnému prvému štvrťroku tohto roku sú akcie Coinbase od priameho kótovania 14. apríla dole zhruba o 30%.

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.