Co je to Death Cross?

Ľuboš Kovár

31.07.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Death Cross je technický grafický vzor, ​​který naznačuje potenciál pro výprodej. Na grafu se objeví, když krátkodobý klouzavý průměr akcie překročí svůj dlouhodobý klouzavý průměr. Nejběžnějšími klouzavými průměry používanými v tomto vzoru jsou obvykle 50denní a 200denní klouzavé průměry.

Prečítaj si aj: TradingView návod – Najlepšia platforma pre analyzovanie grafu

Klíčové Poznatky - Death cross

Lze porovnat s Golden Cross označujícím bullish pohyb. Ukazatel Death Crossu se ukázal jako spolehlivý prediktor některých z nejzávažnějších medvědích trhů minulého století: v letech 1929, 1938, 1974 a 2008. Investoři, kteří se dostali z akciového trhu na začátku těchto medvědích trhů, se vyhnuli velkým ztrátám, které ve 30. letech dosáhly až 90%. Protože tento ukazatel je dlouhodobým indikátorem, na rozdíl od mnoha krátkodobých, jako je doji, má větší váhu pro investory, kteří se zajímají o krátkodobé pohyby, než začne nový medvědí trh. Zvýšení objemu obvykle doprovází tento signál.

death cross
death cross
PREČÍTAJ SI TIEŽ:
[Návod] Coinbase – Jednoduchý nákup kryptomien cez kreditnú kartu + 10 EUR zadarmo
PrimeXBT

Ľuboš Kovár

Som autorom a zároveň riaditeľom Bitcoin Skupiny a niekoľkých ďalších popredných magazínov v Čechách a na Slovensku, ktoré sa venujú kryptomenám a investovaniu. Finančnému svetu sa aktívne full time venujem od roku 2016. Za tie roky sa mi podarilo vybudovať niekoľko úspešných firiem, projektov a založiť fond na obchodovanie US indexov.